SUM otwiera nowe rozdziały edukacji!

50%
16 kwi 2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowych, bezpłatnych studiach podyplomowych, realizowanych w ramach finansowanego przez Agencję Badań Medycznych projektu pn. Innowacyjna medycyna oparta na faktach, IT, AI i robotyce na dwóch kierunkach:

  • Sztuczna inteligencja i robotyka w medycynie (kierunek realizowany we współpracy z Politechniką Śląską)
  • Bioinformatyka, biostatystyka i nowoczesne metody wizualizacji w badaniach biomedycznych.

 

Nabór na studia podyplomowe rozpoczynające się w roku akademickim 2024/2025 ruszy 29 kwietnia i będzie trwał do 30 maja 2024 r. Liczba miejsc na każdy kierunek wynosi 30 osób, przy czym liczba uczestników studiów z danego podmiotu lub przedsiębiorstwa jest ograniczona i nie może przekroczyć 20% liczby wszystkich uczestników.

 

Projekt jest skierowany do absolwentów studiów I lub II stopnia bądź jednolitych studiów magisterskich, którzy posiadają co najmniej roczne doświadczenie zawodowe i są zatrudnieni w sektorze biomedycznym, w tym do pracowników uczelni wyższych o profilu biomedycznym. Jego celem jest umożliwienie personelowi medycznemu uzupełnienia kwalifikacji zawodowych poprzez uzyskanie specjalistycznej wiedzy oraz niezbędnych umiejętności praktycznych wraz z rozwojem medycznego środowiska zdominowanego przez nowoczesną technologię.

Studia trwają 2 semestry i będą realizowane w formie hybrydowej tj. stacjonarnie oraz on-line na platformie e-learningowej Uczelni. Udział w studiach jest nieodpłatny dla uczestników.

 

Sztuczna inteligencja i robotyka w medycynie

Studia podyplomowe są realizowane przez Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu we współpracy z Politechniką Śląską. W toku nauczania uczestnicy poznają możliwości, które otwiera w medycynie AI i robotyka oraz przygotują ich do praktycznego korzystania z takich możliwości, jak np. poprawa diagnozy, optymalizacja leczenia, precyzyjne i mało inwazyjne interwencje w różnych procedurach chirurgicznych, a także w rehabilitacji czy opiece nad pacjentami.

Kierownikiem kierunku jest dr hab. n. med. Zbigniew Nawrat. Zajęcia stacjonarne będą realizowane na terenie Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu i w Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej w Zabrzu.

 

Bioinformatyka, biostatystyka i nowoczesne metody wizualizacji w badaniach biomedycznych

Za realizację studiów podyplomowych odpowiada Wydział Nauk Medycznych w Katowicach. Kierunek łączy ze sobą interdyscyplinarną wiedzę z zakresu medycyny i szeroko rozumianego IT, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów etycznych i bezpieczeństwa wykorzystania nowoczesnych technologii.

Kierownikiem kierunku jest prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Tomasz Francuz. Zajęcia stacjonarne będą realizowane na obszarze działalności Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zarówno projektu „Innowacyjna medycyna oparta na faktach, IT, AI i robotyce”, jak i realizowanych w jego ramach kierunków są dostępne na stronie internetowej: https://medycynainnowacyjna.sum.edu.pl

 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z pracownikami Działu Kształcenia Podyplomowego dostępnymi pod numerem telefonu: (32) 208-36-39 oraz adresem poczty elektronicznej: ksztalcenie.podyplomowe@sum.edu.pl


Dane wysyłającego:
Dominika Kardynał

Galeria zdjęć

obraz dekoracyjny
Najnowsze wiadomości
© Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Portal SUM