Prof. Tomasz Szczepański, rektorem SUM na kadencję 2024 – 2028 !

50%
27 lut 2024

Dotychczasowy Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Tomasz Szczepański, został wybrany na kolejną kadencję. Głosowanie rozpoczęło się o godz. 10. Trwało do godziny 12.00. Uprawnionych do głosowania było 589 elektorów. W głosowaniu wzięło udział 447, a frekwencja wyniosła 83 proc. Głos „za” oddało 423 głosujących, zaś przeciwko było 24. Wynik jest imponujący i świadczy o poziomie poparcia dla obecnego i przyszłego Rektora SUM.

- Wynik jest powodem do dumy, a my deklarujemy gotowość do współpracy – powiedziała prof. Katarzyna Mizia – Stec, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej, gratulując tak dobitnego poparcia dla Rektora Szczepańskiego.

- Dzisiejszy dzień to dla mnie dalsza motywacja do pracy. Bardzo dziękuję za zaufanie. Zrobimy wszystko, by zrealizować nasze ambitne plany -powiedział prof. Tomasz Szczepański.

Tuż przed rozpoczęciem głosowania kandydat przedstawił swój program na najbliższe lata. Najważniejsze słowa przemówienia to: rozwój nauki, inwestycje, umiędzynarodowienie.

- Chciałbym podziękować wszystkim współpracownikom, dzięki którym te ostatnie lata, mimo trudności, związanych choćby z pandemią, można uznać za udane dla Społeczności Akademickiej – powiedział prof. Szczepański.

W wystąpieniu podniósł konieczność rozszerzenia współpracy międzynarodowej, ale także podniesienie standardu sal dydaktycznych oraz infrastruktury szpitalnej. Rektor liczy bardzo na rozwój programu stypendialnego dla Śląska zapowiedziany przez Ministra Nauki Dariusza Wieczorka.

Tuż przed wyborami Rektor Szczepański odwiedził wszystkie Wydziały, ale na początku spotkał się z przedstawicielami studentów i doktorantów, by wysłuchać ich postulatów i oczekiwań.

Ze słów Rektora Szczepańskiego wynika, że czekająca nas kadencja upłynie w dużym stopniu pod znakiem inwestycji. Rozpocznie się m.in. budowa długo wyczekiwanego Śląskiego Centrum Onkologii i Hematologii Dzieci w Zabrzu, a także rozbudowa Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. W Zabrzu czeka nas m.in. remont dziekanatu, w Sosnowcu przeprowadzka do nowoczesnych pomieszczeń przy ulicy Jedności. Rozbudowana zostanie też jednostka dla osób ze specjalnymi potrzebami. Planowana jest też rozbudowa Rektoratu poprzez pozyskanie działek i nieruchomości po byłym Szpitalu MSWiA.

- Jestem pewien, że bez pomocy współpracowników, ale też wsparcia najbliższych nasza skuteczna praca nie byłaby możliwa – powiedział Rektor Szczepański.


Dane wysyłającego:
Agata Pustułka

Galeria zdjęć

obraz dekoracyjny
obraz dekoracyjny
obraz dekoracyjny
obraz dekoracyjny
obraz dekoracyjny
obraz dekoracyjny
obraz dekoracyjny
obraz dekoracyjny
Najnowsze wiadomości
© Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Portal SUM