Supertalenty w Medycynie 2024 za nami. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że laureatami tegorocznej edycji zostali: dr hab. n. med. Paweł Rajwa oraz dr hab. n. med. Adrian Smędowski, prof. SUM. Ideą konkursu jest docenienie liderów młodego pokolenia, którzy poprzez wiedzę, prace badawcze i nieocenione zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju polskiej medycyny.
Przedstawiamy naszych Laureatów:
2 miejsce w konkursie zajął dr hab. n. med. Paweł Rajwa:
Na co dzień związany z Kliniką Urologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu. Obszarem zainteresowań naukowych dra Rajwy jest urologia onkologiczna, a w szczególności rak gruczołu krokowego z kolei kliniczną pasą są operacyjne techniki małoinwazyjne w urologii. Współpracuje także z ponad 50 ośrodkami na świecie w zakresie badań nad rakiem stercza, koncentrując się na poprawie diagnostyki i efektów leczenia tego nowotworu, jest aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego.
Jest autorem 190 publikacji o łącznej wartości 892 impact factor i 15 tysięcy punktów ministerialnych. Artkuły naukowe dr Rajwy można znaleźć także w Jama Oncology European Urology. Redaguje platformę edukacyjną Europejskiego Towarzystwa Urologicznego UROONCO.
7 miejsce w konkursie zajął dr hab. n. med. Adrian Smędowski, prof. SUM
Dr hab. n. med. Adrian Smędowski, prof. SUM z wyróżnieniem ukończył studia medyczne w Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Jest specjalistą okulistyki certyfikowanym przez Europejskie Towarzystwo Okulistyczne – uzyskał tytuł Fellow of European Board of Ophthalmology (FEBO) zdając Europejski Egzamin Specjalizacyjny w Paryżu. Profesor zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oczu, w szczególności jaskry i innych neuropatii nerwu wzrokowego. Jest autorem wielu prac naukowych zarówno klinicznych jak i doświadczalnych publikowanych w renomowanych czasopismach oraz prezentowanych podczas krajowych i międzynarodowych kongresów okulistycznych.
Dr hab. n. med. Adrian Smędowski, prof. SUM jest nauczycielem akademickim oraz kieruje zespołem naukowców pracujących nad tworzeniem i testowaniem terapii eksperymentalnych stosowanych w leczeniu chorób siatkówki i nerwu wzrokowego. Jest członkiem wielu okulistycznych towarzystw naukowych, m.in. prestiżowej Amerykańskiej Akademii Okulistyki, Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz towarzystw związanych z eksperymentalną okulistyką i farmakologią okulistyczną.
Gratulujemy.
Dane wysyłającego:
Patrycja Matusińska