Gwiazda światowej transplantologii prof. Robert Montgomery na konferencji w Katowicach! SUM i Śląskie Centrum Chorób Serca partnerami Wydarzenia.

31 sie 2023

Ma przeszczepione serce i przeszczepia narządy innym. Także od genetycznie zmodyfikowanych świń. Gwiazda transplantologii już 28 września będzie na konferencji w Katowicach !

Najwybitniejszy transplantolog na świecie prof. Robert Montgomery przyjedzie do Katowic, by wziąć udział w konferencji, której partnerami są m.in. Śląski Uniwersytet Medyczny i szpital kliniczny SUM – Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Twoje tak ma  moc !– pod tym hasłem 28 września 2023 roku odbędzie się w Muzeum Śląskim w Katowicach ogólnopolska konferencja Transplant Summit Poland. Hasło towarzyszy kampanii telewizyjnej, która ma na celu podniesienie świadomości społecznej na temat przeszczepów narządów u dzieci. Organizatorem konferencji jest Fundacja BGK im. Jana Kantego Steczkowskiego, pomysłodawcy i organizatora akcji - Twoje tak ma moc! Partnerami są m.in. Śląski Uniwersytet Medyczny oraz szpital kliniczny SUM – Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, lider jeśli chodzi o transplantacje serca i płuc, u dorosłych oraz u dzieci, a także Poltransplant.

Gościem specjalnym Wydarzenia będzie prof. Robert Montgomery, amerykański transplantolog, pomysłodawca i autor pierwszej na świecie transplantacji nerki i serca od zmodyfikowanej genetycznie świni ! Choć prof. Montgomery sam jest po transplantacji cały czas przeszczepia daje drugie życie innym. Jest nawet jednym z rekordzistów … Księgi Rekordów Guinessa –  w 2010 roku kierował największym na świecie jednoczasowym przeszczepem krzyżowym nerek obejmującym 10 par w ciągu jednego dnia. Ten jeden z najlepszych i najbardziej znanych na świecie transplantologów kieruje kliniką transplantologii i dyrektor szpitala Langone w Nowym Jorku, gdzie w ciągu zaledwie 5 lat stworzył największy program transplantacyjny w tej metropolii. Warto dodać, że profesor jest aktywistą pokoju na świecie. Regularnie odwiedza Ukrainę. Był we Lwowie, gdzie mimo wojny szkolił tamtejszych chirurgów.

Ogólnopolska Konferencja „Transplant Summit Poland” z udziałem i wykładem m.in.  amerykańskiego transplantologa jest przeznaczona dla specjalistów zainteresowanych tematem (pielęgniarki, lekarzy, dziennikarzy medycznych) . Odbędzie się –

28 września 2023 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach
Tematyka konferencji dotyczyć będzie społeczno-medycznych aspektów przeszczepiania narządów u dzieci i kierowana jest do kadry medycznej.
Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu jest partnerem organizacyjnym tego wydarzenia.