Dziesięciolecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

24 maj 2023

23 maja 2023.r odbyły się uroczyste obchody dziesięciolecia Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wydziału Nauk Farmaceutycznych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Prorektor ds. Rozwoju i Transferu Technologii prof. dr hab. n. med. Edward Wylęgała, Dziekan Wydziału Nauk Farmaceutycznych dr hab. n. med. Robert Wojtyczka, Prodziekani Wydziału Nauk Farmaceutycznych: dr hab. n. med. Agata Kabała-Dzik,  dr hab. n. farm. Ewa Chodurek, a także dr hab. n. med. Katarzyna Pawłowska-Góral, wieloletnia kierownik UTW, prof. dr hab. n. med. Markowski Jarosław – Przewodniczący Rady Programowej Lekarskiego UTW, dr Piotr Kaczmarczyk – Śląska Izba Aptekarska, podinsp. Andrzej Szczerba – Komenda Miejska Policji w Sosnowcu oraz Szefowie Katedr Wydziału Nauk Farmaceutycznych.

Po krótkim podsumowaniu przez Kierownika dr Agnieszkę Synowiec-Wojtarowicz, dziesięciu lat działalności UTW i wręczeniu podziękowań dla Samorządu Seniorów odbył się wykład, który poprowadził mgr Wojciech Rogóż z Katedry i Zakładu Farmacji Fizycznej pt. ”Chinina – wykorzystanie leku z przeszłości w przyszłości”. Dla uczestników przygotowano także stoiska, na których mogli zbadać glikemię, ciśnienie tętnicze czy ocenić stan swojej skóry, a także zapoznać się w korzyściami płynącymi ze stosowania olejów tłoczonych na zimno i różnych gatunków miodów. Wśród wystawców byli:  Apteka Dbam o Zdrowie, Apteka Blisko Ciebie, Pani Daria Gęborska-Kowal – Leśna Olejarnia, Pan Krzysztof Poppe – Śląskie Miody oraz Prof. dr hab. n. farm. Paweł Olczyk ze studentami z Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji oraz z Samorządu Studenckiego.