Odznaczono pracowników SUM. Na zakończenie 75-tych urodzin SUM !

13 mar 2024

Blisko 200 pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego 6 i 13 marca otrzymało od wojewody śląskiego Marka Wójcika odznaczenia nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Warto podkreślić, że w dniu 6 marca przyznano 21 pracownikom odznaczenia najwyższego stopnia (Złote, Srebrne oraz Brązowe Krzyże Zasługi).

Pozostałym 45. pracownikom wręczono Medale Złote za Długoletnią Służbę, Srebrne Medale za Długoletnią Służbę 22 osobom, Brązowymi Medalami uhonorowano zaś 12 osób.

Jak podkreślił JM Rektor SUM prof. Szczepański - Jest to dla nas forma zakończenia naszego jubileuszu 75-lecia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, kiedy możemy podziękować Państwu za to wszystko, co Państwo zrobiliście i cały czas robicie na rzecz uczelni. Bo uczelnia to przede wszystkim ludzie - powiedział prof. Tomasz Szczepański, Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Odznaczenia przyznano za zasługi w działalności na rzecz rozwoju medycyny i ochrony zdrowia.

Podczas dzisiejszej uroczystości wojewoda śląski Marek Wójcik wręczył 85. Pracownikom SUM Medale Komisji Edukacji Narodowej.

Ceremonię zakończył uroczysty występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

- Gratulujemy wszystkim osobom, które zostały wyróżnione podczas gali wręczenia medali. Te wyjątkowe chwile są potwierdzeniem wkładu, jaki Państwo włożyli na przestrzeni lat w działalność naukowo-badawczą SUM oraz rozwój Śląskiego Uniwersytetu Medycznego – stwierdził Rektor.

Pliki do pobrania:

Patrycja Matusińska