Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Jednostka

NGP - Katedra i Oddział Kliniczny Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej

Kontakt

Kierownik: Prof. dr hab. n. med. Rafał Stojko

 

Katedra i Oddział Kliniczny Ginekologii , Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej
Szpital Zakonu Bonifratrów pw.Aniółów Stróżów w Katowicach
ul. Markiefki 87
40-211 Katowice
32-461-63-70

www: https://katginpol-bogucice.sum.edu.pl

Opis

PRACOWNICY

Katedra i Oddział Kliniczny Ginekologii , Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej:

Prof. dr hab. n. med. Rafał Stojko - Kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej
Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Drosdzol - Cop - Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach SUM
Dr n. med. Anna Fuchs
Dr n. med. Dominika Orszulak
Dr n. med. Marcin Sadłocha - Kierownik ćwiczeń , Opiekun Studenciego Koła Naukowego
Dr n. med. Jakub Staniczek
Lek. Piotr Gibała
Lek. Kacper Niziński
Lek. Kaja Skowronek
Lek. Daria Sowa
Lek. Jakub Toczek
Lek. Ewa Winkowska

OPIS KATEDRY

Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej naszego Szpitala jest to miejsce stworzone z myślą o Kobietach, w którym opieką obejmujemy dorosłe pacjentki. Placówka znajduje się obecnie w ścisłej czołówce śląskich szpitali wykonujących najtrudniejsze operacje, w szczególności kompleksowe operacje onkologiczne i nowoczesne zabiegi w leczeniu nietrzymania moczu z użyciem i bez użycia materiałów syntetycznych.

Jesteśmy najczęściej wybieranym miejscem w województwie śląskim przez ciężarne planujące swój poród. Obdarzono nas ogromnym zaufaniem, które zdobywamy pełnym empatii podejściem dla matek i oddaniem dla dobra najmłodszego pacjenta. Nad prawidłowym przebiegiem okresu adaptacyjnego noworodka czuwają nasi neonatolodzy, którzy w ramach Oddziału Noworodkowego o II stopniu referencyjności, zapewniają bezpieczeństwo wcześniakom wymagającym szczególnego nadzoru.

Dla bezpieczeństwa przebywających na Oddziale pacjentek całodobowe dyżury medyczne pełni 5-osobowy zespół lekarski (3 osobowy zespół ginekologów, specjalista neonatolog i specjalista anestezjolog), co w sytuacjach równolegle przebiegających porodów umożliwia zapewnienie ścisłego nadzoru nad przebiegiem porodu. Dysponujemy zespołem lekarzy, pielęgniarek i położnych, który posiada ogromne doświadczenie pracy w oddziale, skutkujące wysoką jakością świadczonych usług.

Blok operacyjny dysponuje w pełni wyposażoną, klimatyzowaną salą dedykowaną dla operacji ginekologicznych. W skład traktu porodowego wchodzi sala cięć cesarskich, na której możliwe jest bezpieczne zakończenie porodu ze wskazań nagłych oraz trzy oddzielne sale porodowe o podwyższonym standardzie umożliwiające również porody rodzinne i porody w wodzie. Sale wyposażone są w nowoczesny sprzęt medyczny, worki sakko i piłki położnicze, system nadzoru położniczego „Monako”. Dla bezpieczeństwa pacjentek blok porodowy wyposażony jest w dwuosobową salę przedporodową oraz salę nadzoru poporodowego.

Na wyposażeniu sal operacyjnych znajdują się urządzenia do laparoskopii, co pozwala wykonywać procedury zabiegowe w sposób minimalnie inwazyjny, a zastosowanie innowacyjnych technik obrazowania 3D zapewnia maksymalne bezpieczeństwo pacjenta. Małoinwazyjne techniki operacyjne, oprócz bezpośredniego zastosowania terapeutycznego, wykorzystujemy również do diagnostyki dolegliwości bólowych narządów miednicy mniejszej, jak i przyczyn zaburzeń rozrodu bądź niepłodności.

Nasza placówka udziela świadczeń w ramach pakietu onkologicznego, dzięki któremu zapewnia terminowość i kompleksowość realizacji w programie SZYBKIEJ ŚCIEŻKI ONKOLOGICZNEJ.

Nad bezpieczeństwem pacjentów w trakcie zabiegów czuwają anestezjolodzy Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, który wyposażony w stanowiska OIOM zapewnia nadzór w szczególnie trudnych przypadkach. Ważnym aspektem współpracy z lekarzami anestezjologii jest możliwość bezpłatnego znieczulenia pacjentek rodzących, dla których bóle porodowe stanowią zbyt duże wyzwanie. Zakończony w 2012 roku generalny remont Oddziału umożliwia naszym pacjentkom szybki powrót do zdrowia w wygodnych i komfortowych warunkach w 2-3 osobowych salach z własnym węzłem sanitarnym.

Wieloprofilowość naszego Szpitala zapewnia pacjentom całodobową opiekę specjalistów innych oddziałow – m.in interniści, kardiolodzy, diabetolodzy, gastroenterolodzy, chirurdzy i ortopedzi. Jest to szczególnie istotne w przypadku pacjentek obciążonych współistniejącymi chorobami; pozwala to spojrzeć na chorobę w sposób całościowy i zaplanować najpełniejsze leczenie chorej.

W budynku Szpitala znajduje się Dział Diagnostyki Obrazowej, wykonujący m.in badania TK, z pomocą których jesteśmy w stanie szybko, skutecznie i przede wszystkim bezpiecznie zaplanować zakres i przebieg planowanych procedur operacyjnych.

Ciągłość opieki nad pacjentką, zarówno na etapach profilaktyki, jak i w procesie diagnostycznym oraz okresie pooperacyjnym możemy zapewnić w ramach prowadzonej w Bonifraterskim Ośrodku Zdrowia Poradni Ginekologicznej, świadczącej usługi kontraktowane przez NFZ. Posiadamy również własny Ośrodek Rehabilitacji. Daje to nam pewność w diagnozowaniu i poczucie bezpieczeństwa naszych pacjentek.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.