Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Jednostka

NKI-6
Zakład Kinezyterapii i Metod Specjalnych

Kierownik Zakładu Inezyterapii i Metod Specjalnych dr n. o zdr. Magdalena Dąbrowska - Galas
pok. 509

p.o. Kierownika: dr n. med. Tomasz Król
pok. 509

Adres:
ul. Medyków 12,
40-751 Katowice - Ligota

Skład osobowy:

• dr n. med. Król Tomasz PO Kierownika /asystent dydaktyczny/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 32/ 208 87 31, pok. 509)
  • mgr Michalik Piotr /wykładowca/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 32/ 208 87 31, pok. 509)
  • mgr Michalski Tomasz /wykładowca/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 32/ 208 87 31, pok. 509)
  • mgr Rutkowska Magdalena /wykładowca/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 32/ 208 87 31, pok. 509)

osoby zatrudnione na umowę o realizację zajęć dydaktycznych:

1. mgr Krzysztof Wdowik – doktorant (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  3. mgr Joanna Rutkowska (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Opis działalności dydaktycznej

W Zakładzie Kinezyterapii i Metod Specjalnych prowadzone są zajęcia z następujących przedmiotów podstawowych:

• Kinezyterapia
  • Terapia Manualna
  • Metody Specjalne Fizjoterapii
  • Protetyka i Ortotyka oraz Wyroby Medyczne

oraz przedmiotów dodatkowych

• Specjalistyczna Terapia Tkanek Miękkich
  • Specjalistyczna Terapia Kręgosłupa
  • Diagnostyka i Terapia Tkanki Nerwowej Centralnej
  • Diagnostyka i Terapia Tkanki Nerwowej Obwodowej

Opis działalności naukowej

W Zakładzie Kinezyterapii i Metod Specjalnych działa studenckie koło naukowe.
Głównym obszarem badań pracowników Zakładu są zagadnienia dotyczące aktywności– korzyści oraz skutki jej braku, a także efekty wywołane wzmożoną aktywnością fizyczną, a także zaburzenia funkcjonalne oraz strukturalne aparatu mięśniowo-szkieletowego oraz zaburzenia postawy.

SUM © 2016-2020