Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

ul. Medyków 12,
40-751 Katowice - Ligota

Skład osobowy:

1. mgr Magdalena Rutkowska (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  2. mgr Tomasz Michalski (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  3. mgr Piotr Michalik (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

osoby zatrudnione na umowę o realizację zajęć dydaktycznych:

1. mgr Krzysztof Wdowik – doktorant (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)
  3. mgr Joanna Rutkowska (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Opis działalności dydaktycznej

W Zakładzie Kinezyterapii i Metod Specjalnych prowadzone są zajęcia z następujących przedmiotów podstawowych:

• Kinezyterapia
  • Terapia Manualna
  • Metody Specjalne Fizjoterapii
  • Protetyka i Ortotyka oraz Wyroby Medyczne

oraz przedmiotów dodatkowych

• Specjalistyczna Terapia Tkanek Miękkich
  • Specjalistyczna Terapia Kręgosłupa
  • Diagnostyka i Terapia Tkanki Nerwowej Centralnej
  • Diagnostyka i Terapia Tkanki Nerwowej Obwodowej

Opis działalności naukowej

W Zakładzie Kinezyterapii i Metod Specjalnych działa studenckie koło naukowe.
Głównym obszarem badań pracowników Zakładu są zagadnienia dotyczące aktywności– korzyści oraz skutki jej braku, a także efekty wywołane wzmożoną aktywnością fizyczną, a także zaburzenia funkcjonalne oraz strukturalne aparatu mięśniowo-szkieletowego oraz zaburzenia postawy.

SUM © 2016-2020