Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Jednostka

NKI-5
Zakład Medycyny Fizykalnej

Kierownik Zakładu Medycyny Fizykalnej prof.dr hab. n. med. Karollina Sieroń - adiunkt habilitowany - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

40-752 Katowice Ligota, ul. Medyków 12
tel. (32) 20-88-712

Zespół (skład osobowy):

• dr n. o zdr. Budziosz Jan /wykładowca/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 8737, pok. 314)
  • dr n. o zdr. Knapik Katarzyna /wykładowca/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.(tel. 8737, pok. 314)
  • dr n. o zdr. Onik Grzegorz /wykładowca/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.(tel. 8737, pok. 314)

Opis działalności dydaktycznej:
Pracownicy Zakładu Medycyny Fizykalnej realizują zajęcia dydaktyczne z następujących przedmiotów: Medycyna fizykalna, Medycyna fizykalna i balneoklimatologia, Farmakologia
Leczenie uzdrowiskowe SPA & WELLNESS, Dydaktyka fizjoterapii, Kliniczne podstawy fizjoterapii: Reumatologia

Opis działalności naukowej:
Działalność naukowa Zakładu skupia się na oddziaływaniu czynników fizykalnych na organizm człowieka, a także wykorzystaniu w postępowaniu fizjoterapeutycznych nowoczesnych metod diagnostycznych oraz terapeutycznych. Ponadto, prowadzi badania w zakresie medycyny sportowej. Jednostka współpracuje z Katedrą i Zakładem Biofizyki Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Katedrą i Zakładem Biochemii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu. Pracownicy Zakładu Medycyny Fizykalnej są członkami Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Gastroenterologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Krioterapii. Ponadto, są recenzentami i redaktorami w zagranicznych czasopismach naukowych. Łączna wartość IF prac afiliowanych przez Zakład Medycyny Fizykalnej wynosi 71.453.

SUM © 2016-2020