Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Jednostka

NKI-4
Zakład Balneoklimatologii i Odnowy BiologicznejKontakt

Kierownik Zakładu Balneoklimatologii i Odnowy Biologicznej dr n. o zdr. Iwona Nowakowska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

40-752 Katowice, ul. Medyków 12
tel. (32) 20-88-712
http://katedrafizjoterapii.sum.edu.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opis

Skład zespołu:

Kierownik  dr n. o zdrowiu Iwona Nowakowska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dr n. o zdr.  Paweł Niewiadomy /asystent badawczo-dydaktyczny/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 8737, pok. 314)

mgr Joanna Tiffert-Tłok /asystent dydaktyczny/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 8737, pok. 314)

mgr Tomasz Nowacki /asystent dydaktyczny / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 8737, pok. 314)

mgr Kamila Pilok /asystent dydaktyczny/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tel. 8737, pok. 314)

Działalność dydaktyczna obejmuje następujące przedmioty na kierunku fizjoterapia:

  • Masaż
  • Masaż specjalistyczny
  • Fizjoterapia kliniczna w dysfunkcjach układu ruchu w medycynie sportowej
  • Fizjoterapia w chorobach wewnętrznych w ginekologii i położnictwie
  • Kliniczne podstawy fizjoterapii w  ginekologii i położnictwie
  • Medyczny trening terapeutyczny
  • Trening funkcjonalny w fizjoterapii

Działalność naukowa:
W zakładzie Balneoklimatologii i Odnowy Biologicznej realizowane są badania z zakresu: kinezyterapii, treningu funkcjonalnego, stabilności centralnej tułowia, stabilności i mobilności kręgosłupa w aspekcie funkcji ruchowej człowieka jak również wykorzystania ultrasonografii narządu ruchu w fizjoterapii. Prowadzone są również mniejsze projekty naukowe przez studentów na potrzeby prac magisterskich w dziedzinie fizjoterapii oraz działalności studenckiego koła naukowego pod opieką zakładu. Obecnie trwają starania na pozyskanie grantu z programu NCN na projekt naukowy oceniający efektywność treningu rotacyjnego tułowia. W zakładzie Balneoklimatologii i Odnowy Biologicznej realizowana jest współpraca naukowa z Katedrą Nauk Biomedycznych i Medycyny Fizykalnej AWF Katowice.

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.