Kontakt
Kierownik Zakładu Fizjoterapii dr hab. n. o zdrowiu Anna Brzęk, prof. SUM - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ul. Medyków 12, 40-752 Katowice
tel. (32) 208-87-12
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www: http://katedrafizjoterapii.sum.edu.pl
Opis
Kierownik Zakładu Fizjoterapii dr hab. n. o zdrowiu Anna Brzęk, prof. SUM - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- prof. dr hab. n. med. Ziaja Damian - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- dr hab. n. med. Karol Szyluk - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- dr hab. n. o zdr. Andrzej Szopa - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- dr n. med. Gędłek Małgorzata - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- dr n. med. Szydłak Dorota - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- dr n. med. Kowalczyk Anna - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- dr n. med. Szefler-Derela Justyna - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- dr n.med. Wasiuk-Zowada Dagmara - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- dr n. o zdrowiu Ewelina Grabska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- dr n. o zdrowiu Mikuś-Nowak Malwina - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- mgr Gęgotek Iwona - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- mgr Kniaziew-Gomoluch Katarzyna - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- mgr Jacek Sołtys - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- mgr Regina Wysocka - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- mgr Janocha Monika /st. technik/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- mgr Michał Michalski /st. technik/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Działalność dydaktyczna obejmuje następujące przedmioty na kierunku fizjoterapia:
- Fizjoterapia Ogólna
- Fizjoterapia Kliniczna w DUR
- Diagnostyka funkcjonalna w DNR
- Planowanie rehabilitacji w DUR
- Kliniczne Podstawy fizjoterapii: chirurgia
- Kształcenie Ruchowe i Metodyka Nauczania Ruchu
- Fizjoprofilaktyka i Promocja Zdrowia
- Biomechanika
- Wykład monograficzny
- Opieka nad pacjentem w stanach nagłych
- Przedmioty do wyboru:
- Szkoła Pleców dla Dzieci/Szkoła Pleców dla Dorosłych
- Kinezjologia
- Kinezjoprofilaktyka w ontogenezie: wieku rozwojowym/wieku dojrzałym/wieku podeszły
- Kinezjoprofilaktyka w badaniach naukowych
- Prozdrowotne formy aktywności fizycznej/ zajęcia muzyczno- ruchowe
Działalność naukowa:
Działalność naukowa Zakładu skupia się na:
- szeroko pojętej obiektywizacji procesów fizjoterapeutycznych,
- analizie ruchu, monitorowaniu procesów zachowania stabilności pozycji za pomocą analizy sił reakcji podłoża z wykorzystaniem platform dynamometrycznych,
- analizie czynników wpływających na kształtowanie prawidłowej postawy ciała u dzieci i młodzieży,
- skutków zaburzeń w obrębie postawy ciała i deformacji kręgosłupa oraz sposobów leczenia,
- zaburzeniach afektywnych i stanie funkcjonalnym pacjentów neurologicznych w szczególności: chorujących na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona i po udarze mózgu,
- fizjoprofilaktyce i prewencji chorób cywilizacyjnych.
Działalność Studenckiego Koła Naukowego przy Zakładzie Fizjoterapii centralizuje się wokół problematyki występowania dolegliwości bólowych w różnych grupach wiekowych, zawodowych i pacjentów z różnymi potrzebami, a także zagadnień związanych z ergonomią i analizą ruchu, wykorzystaniem robotyki w codziennej pracy zawodowej fizjoterapeuty.