Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Jednostka

NCH-1
Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Kolorektalnej i Urazów Wielonarządowych

Kontakt

Kierownik: prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lorenc  

41-200 Sosnowiec, Plac Medyków 1 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary
tel. (sekretariat SUM) - 32 368-25-47
tel. (sekretariat Szpit.) - 32 368-21-41

Opis

Zespół:
Prof. dr hab. n. med. Zbigniew Lorenc - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dr n. med. Mieszko Opiłka - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dr n. med. Mateusz Majewski - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dr n. med. Zbigniew Smyła - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lek. Wiktor Krawczyk - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
St.technik Bożena Ciochoń - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Oddziale jak wyżej realizowane są zadania dydaktyczne nieprzerwanie od jego utworzenia w 2012 roku przez organizację zajęć dla studentów macierzystego Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach oraz Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach. Na zajęcia odbywające się w Oddziale Klinicznym, uczęszczają studenci kierunków: pielęgniarstwa, położnictwa fizjoterapii, Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach w ogólnej liczbie przekraczającej 300 studentów na semestr. Studenci mają możliwość poszerzania swoich zainteresowań przez działalność w ramach koła Studenckiego Towarzystwa Naukowego. Oddział jest organizatorem konferencji o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, prowadzone są w nim również kursy specjalizacyjne dla lekarzy i pielęgniarek.
Pracownicy w/w jednostki prowadzą czynną działalność naukową, czego owocem jest szereg publikacji w czasopismach naukowych oraz podręczników. Biorą oni udział w projektach naukowych i grantach dotyczących zagadnień związanych z profilem działalności, często goszcząc w charakterze wykładowców na konferencjach w kraju i za granicą. Są laureatami licznych nagród i wyróżnień.

Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Kolorektalnej i Urazów Wielonarządowych będący bazą działalności klinicznej mieści się się w Centrum Urazowym – Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu. Leczy się w nim około 3000 Pacjentów rocznie, wykonywane jest pełne spektrum zabiegów chirurgicznych, personel specjalizuje się szczególnie w leczeniu schorzeń jelita grubego i odbytnicy oraz zaopatrywaniem obrażeń poszkodowanych po urazach wielonarządowych.

 

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.