Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Jednostka

KKP
Kolegium Kształcenia Podyplomowego

Kontakt

Kierownik: prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres:    ul. Medyków 18, 40-752 Katowice (Dziekanat Wydziału Lekarskiego w Katowicach,
II piętro, pokój 202)
Tel.:    +48 32 202 53 20; +48 32 208 8668;  fax: +48 32 20 88 417
E-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.studiapodyplomowe.sum.edu.pl/kursy-specjalizacyjne/wydzial-lekarski-w-katowicach

Opis

Kierownik Kolegium:
Prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek, prof. nadzw. SUM

Obsługa administracyjna Kolegium:
Mgr Barbara Magiera – samodzielny referent

Nadzór nad działalnością Kolegium pełni Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego.

INFORMACJE OGÓLNE

Kolegium Kształcenia Podyplomowego na Wydziale Lekarskim w Katowicach zostało utworzo-ne w 1995 r. na podstawie Uchwały nr 47/95 Senatu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowi-cach, która  określa również szczegółowy zakres zadań tej jednostki.
Działalność Kolegium opiera się na Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów z dnia 20.10.2005 r. oraz 02.01.2013 r. W 2005 r. jednostka przeję-ła obowiązki Kolegium Kształcenia Podyplomowego Wydziału Nauk o Zdrowiu.
W 2008 r. wprowadzono Zarządzeniem nr 81/2008 z dnia 11.08.2008 r. Rektora SUM nowy regulamin organizacji kursów prowadzonych w ramach szkolenia podyplomowego przez jed-nostki organizacyjne Uczelni.
Kolegium Kształcenia Podyplomowego zajmuje się koordynacją i obsługą administracyjną kur-sów prowadzonych przez jednostki organizacyjne Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Szczegółowy wykaz znajduje się na stronie internetowej Kolegium oraz Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Wyróżnia się następujące rodzaje kursów:
−    obowiązkowe – do specjalizacji dla lekarzy;
−    doskonalące – zalecane w ramach programów specjalizacji dla lekarzy;
−    doskonalące – w ramach kształcenia ustawicznego (tzw. kursy płatne SUM) dla lekarzy i pie-lęgniarek.
Corocznie organizowanych jest około 100 kursów różnych rodzajów i specjalności (zgodnie z programem specjalizacji), w ramach których szkoli się średnio 2000 lekarzy (średnio 3000 godzin wykładowych).

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.