Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Jednostka

KGP-2
Klinika Endokrynologii Ginekologicznej

Kontakt

Kierownik: prof. dr hab. n. med. Paweł Madej

Adres:    ul. Medyków 14, 40-752 Katowice (UCK im. prof. K. Gibińskiego)
Tel.:    +48 32 789 40 00; Fax: +48 32 252 59 55
E-mail:    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.endokrynologia.katowice.pl

Opis

 Kierownik Kliniki:
Prof. dr hab. n. med. Paweł Madej

kgp2-pamdej

Zespół Kliniki:
Dr n. med. Grzegorz Franik– asystent
Lek. Magdalena Lemm – asystent
Lek. Dagmara Pluta – słuchacz Studium Doktoranckiego

kgp2-zespol
Zespół Kliniki – od prawej: prof. dr hab. Paweł Madej, poł. Iwona Pilszczek, lek. Dagmara Pluta, lek. Magdalena Lemm, dr Olaf Lindert, mgr Joanna Grzybek, lek. Marcin Nylec, poł. Sabina Szydło, dr Grzegorz Franik,
poł. Joanna Bednar.

DZIAŁALNOŚĆ DYDAKTYCZNA

Działalność dydaktyczna Kliniki obejmuje kształcenie studentów Wydziału Lekarskiego SUM z ginekologii i położnictwa, prowadzenie zajęć fakultatywnych oraz zajęć w ramach studiów dok-toranckich, prowadzenie kursów podyplomowych z endokrynologii ginekologicznej w ramach specjalizacji z położnictwa i ginekologii.

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA

Działalność naukowa Kliniki realizowana jest w następujących obszarach:
−    patogeneza zespołu policystycznych jajników w aspekcie towarzyszących mu zaburzeń me-tabolicznych (otyłość, nadciśnienie, dyslipidemia i inne);
−    związek adipokin z zespołem PCOS;
−    hormon antymuellerowski w PCOS i płodność kobiet;
−    związek PCOS i adipokin z chorobą włóknisto-torbielowatą gruczołów piersiowych;
−    ocena wybranych białek pro- i antyapoptycznych w wybranych nowotworach narządu rod-nego kobiet;
−    ocena zaburzeń emocjonalnych u kobiet z PCOS.
Aktywność naukową Kliniki w ostatnich dwóch latach podsumowują liczne publikacje w czaso-pismach polskich i międzynarodowych (26 publikacji).

DZIAŁALNOŚĆ KLINICZNA

Klinika Endokrynologii Ginekologicznej zajmuje się diagnostyką i leczeniem niepłodności po-wstałej na podłożu hormonalnym, schorzeń z zakresu endokrynologii ginekologicznej oraz za-burzeń różnicowania się płci.
W obrębie szczególnych zainteresowań diagnostyczno-terapeutycznych Kliniki znajdują się ze-społy androgenne u kobiet, w tym zespół policystycznych jajników.
W Klinice prowadzona jest pełna diagnostyka schorzeń endokrynologicznych, oparta na ozna-czeniach hormonalnych w płynach ustrojowych oraz testach diagnostycznych.
Hospitalizowane pacjentki mają zapewniony pobyt w przestronnych, odnowionych w 2014 r. salach jedno-, dwu- i wieloosobowych.

INNE INFORMACJE

Klinika istnieje od roku 1999. Pierwszym kierownikiem do 2013 r. był prof. dr hab. n. med. Piotr Skałba.
Wśród najważniejszych osiągnięć naukowych w historii Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej
należy wymienić: 3 habilitacje, 14 przewodów doktorskich; wykształcenie 7 endokrynologów ginekologicznych; nagrody JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego za działalność na-ukową i dydaktyczną.

 

 

 

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.