Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Jednostka

FSD
Studium Doktoranckie
Doctoral Studies Centre

Kontakt

Kierownik: dr hab. n. farm. Dorota Wrześniok Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

41-200 Sosnowiec, ul. Jedności 8
tel. (032) 364 1124
http://studiapodyplomowe.sum.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=56
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opis

 

Kierownik Studium Doktoranckiego:
dr hab. n. farm. Dorota Wrześniok

 

Zespół Studium:

Wydziałowa Komisja Doktorancka:
dr hab. n. farm. Dorota Wrześniok – przewodnicząca
dr hab. n. med. Ilona Bednarek – członek
dr hab. n. farm. Małgorzata Maciążek-Jurczyk – członek
dr hab. n. farm. Paweł Olczyk – członek
mgr Michalina Respondek – przedstawiciel Samorządu Doktorantów

 

Sekretariat:
mgr inż. Anna Jermakowicz

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach stwarza możliwość kontynuacji nauki na studiach
III stopnia (studiach doktoranckich).

Studia umożliwiają uzyskanie stopnia naukowego doktora:

 • w dziedzinie nauk farmaceutycznych
 • w dziedzinie nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna
 • Studia trwają cztery lata i mają charakter dwutorowy. Z jednej strony słuchacze realizują pod kierunkiem opiekuna naukowego/promotora/promotora pomocniczego własne projekty naukowe, z drugiej – uczestniczą w obowiązkowych zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez pracowników naukowych Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu oraz specjalistów z dziedzin humanistycznych będących pracownikami innych wydziałów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  Organizacja studiów

  Studia Doktoranckie realizowane są w formie wykładów, seminariów, warsztatów i indywidualnej pracy pod kierunkiem opiekuna naukowego. Słuchacze są także zobowiązani do odbycia praktyk w formie prowadzenia zajęć dydaktycznych ze studentami.

  Wszelkie informacje dotyczące harmonogramu studiów i innych kwestii organizacyjnych dostępne są na stronach internetowych SUM:

  http://studiapodyplomowe.sum.edu.pl/aktualnosci-wf

  http://studiapodyplomowe.sum.edu.pl/studia-doktoranckie/wydzial-farmaceutyczny-w-sosnowcu

   

   

   

  image
   

  Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

  Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
  image
   

  Wydział Lekarski - Katowice

  Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
  image
   

  Wydział Farmaceutyczny

  Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
  image
   

  Wydział Nauk o Zdrowiu

  Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
  image
   

  Wydział Zdrowia Publicznego

  Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

  Fundusze Europejskie

  Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

  SUM © 2016-2019

   

   

   

  logo sum bottom

  ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
  ul. Poniatowskiego 15
  40-055 Katowice
  tel. 32 208 3600
  NIP: 634-000-53-01
  REGON: 000289035

  Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
  Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.