Jednostka

• dr Aleksandra Zielińska
  • dr Paulina Borkowska 1/2 etatu

Działalność dydaktyczna:

prowadzone są zajęcia z przedmiotów:

• Genetyka medyczna dla V roku analityki medycznej
    • Genetyka medyczna (fakultet) dla II roku farmacji
    • Cytogenetyka dla II roku biotechnologii (studia magisterskie)
    • Biologia z genetyką dla I roku farmacji
    • Cytometria przepływowa (fakultet) dla V roku analityki medycznej
    • Badania cytogenetyczne w praktyce klinicznej (fakultet) dla IV roku analityki medycznej

Działalność naukowa:

• Badanie podłoża genetycznego schizofrenii i depresji (polimorfizmy genów TNF-alfa, receptorów TNF-alfa, IL-1beta, IL-6, IL-4, IFN-gamma, IL-10, HSP-70, BDNF).
    • Badanie znaczenia genów PIK/AKT w rozwoju glejaka wielopostaciowego.
    • Badanie nad wpływem modyfikacji genetycznych komórek macierzystych w celu poprawy ich właściwości transplantacyjnych.

SUM © 2016-2018