Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Ponad 300 osób odwiedziło Muzeum Medycyny i Farmacji oraz sosnowiecki oddział Biblioteki SUM podczas odbywającej się 18 maja Nocy Muzeów.

Na wszystkich chętnych czekała moc atrakcji. Pracownicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oprowadzali po salach muzeum przedstawiając historię medycyny i farmacji oraz ciekawostki na temat zgromadzonych eksponatów. Można było posłuchać także interesujących wykładów m.in. na temat antybiotyków i szczepień.

Na specjalnie przygotowanych na tę noc stanowiskach każdy z odwiedzających mógł zmierzyć sobie ciśnienie, stężenie poziomu glukozy we krwi, sprawdzić skład swojego ciała oraz zmierzyć CO2 w wydychanym powietrzu. Dla najmłodszych przygotowano proste eksperymenty, sporządzenie czopków czy cukierkowych tabletek.

Biblioteka Główna Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach także przyciągnęła setki odwiedzających. Atrakcji nie zabrakło zwłaszcza dla dzieci, które mogły wziąć udział w wielu interesujących warsztatach i nauczyć się min. Podstawowych zabiegów resuscytacyjnych na fantomach, prawidłowej higieny jamy ustnej czy dokonywania mądrych wyborów żywieniowych.

W strefie zdrowia odwiedzający mogli nauczyć się m.in. samobadania piersi i jąder, z kolei w strefie anatomii można było sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując egzaminy wstępne z dawnych lat i zajrzeć do atlasu anatomicznego 3D.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

SUM © 2016-2019