Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Już po raz drugi studenci English Division, przy wsparciu Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zorganizowali wydarzenie pod nazwą Culture Day.

Część artystyczna obejmowała pokazy przedstawicieli z poszczególnych krajów, m.in. koncert solowy na skrzypcach, prezentację tańca hinduskiego oraz prezentacje innych tradycji, pieśni i elementów folkloru pozostałych goszczących w SUM narodowości.
W holu Wydziału studenci English Division przygotowali stanowiska, gdzie można było porozmawiać z przedstawicielami danej narodowości i spróbować własnoręcznie przygotowanych tradycyjnych potraw danego kraju.
Wydarzenie było wspaniałą okazją do bezpośredniego przybliżenia studentom i pracownikom Uczelni tradycji zagranicznych studentów, a także integracji studentów polsko- i anglojęzycznych oraz popularyzacji i poszerzania ich wiedzy na temat innych kultur świata.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

SUM © 2016-2019