Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Ponad 150 sesji tematycznych, ponad 1000 prelegentów, 12,5 tys. uczestników, ponad 750 akredytowanych przedstawicieli mediów – w Katowicach zakończył się rekordowy XI Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC).

Wiele miejsca w programie wydarzenia poświęcono przyszłości Europy, transformacji energetycznej, cyfryzacji, zrównoważonemu rozwojowi i nowym trendom konsumenckim. European Start-up Days, wydarzenie towarzyszące Kongresu, zgromadziło ponad 3 tys. osób.

Wśród poruszanych tematów znalazły się zagadnienia związane z edukacją. Omawiana była m.in. kwestia umiędzynarodowienia uczelni wyższych. W debacie wzięła udział m.in. Prorektor ds. rozwoju i promocji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta. Jak zgodnie uznali paneliści sesji "Studenci zagraniczni w uczelniach Europy Centralnej" rynek szkolnictwa wyższego jest najbardziej zglobalizowanym na świecie. To dla studentów i uczelni szansa, ale i wyzwanie.

XI Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach towarzyszył projekt EEC – Liderzy Przyszłości (EEC – Leaders of Tomorrow), przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie udziału młodych w życiu publicznym oraz promowanie aktywnej postawy obywatelskiej. W wykładach otwartych wzięła udział rekordowa liczba – ponad 2000 studentów i młodych absolwentów. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach był partnerem wspierającym przedsięwzięcie.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

SUM © 2016-2019