Zajęcia

 W ramach odbywających się Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE), których celem jest promocja projektów dofinansowanych ze środków UE w Polsce, 10 maja 2019 r. będzie można zapoznać się z nowoczesnymi technologiami dydaktycznymi w Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

W programie znajdą się m.in. : prezentacje dotyczące znaczenia symulacji medycznej w dydaktyce oraz zwiedzanie Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu (m.in. sale symulacyjne, ambulans ratunkowy).
Goście poznają także podstawy resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przeprowadzą osłuchiwanie tonów serca i szmerów oddechowych symulatora pacjenta, nauczą się podłączać aparaturę (EKG, pulsoksymetr, pomiary ciśnienia) i obsługiwać defibrylator automatycznego AED. Najwytrwalsi będą mogli także samodzielnie dokonać... ekstracji zęba.
W celu rezerwacji godziny zwiedzania prosimy o kontakt mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 32 208-88-03 (09)
Szczegóły i harmonogram wydarzenia: https://dniotwarte.eu/wydarzenia/wydarzenie/dzien-otwarty-centrum-symulacji-medycznej-w-zabrzu-slaskiego-uniwersytetu-medycznego-w-katowicach


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]