Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Złoty Otis

Prof. dr hab. n. med. Iwona Niedzielska, kierownik Kliniki Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM wraz z Zespołem Kliniki, została uhonorowana Nagrodą Zaufania „Złoty Otis 2019” za osiągnięcia w dziedzinie medycyny w 2018 r.

Nagrodę, za dorobek naukowo-dydaktyczny, odebrał również prof. dr hab. n. med. Michał Tendera z Kliniki Kardiologii i Chorób Strukturalnych Serca Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podczas uroczystości wręczenia Nagród Zaufania zebrani mogli wysłuchać także dwóch wykładów. Pierwszy z nich wygłosiła prof. Maria Siemionow z University of Illinois. Jego temat to „Komórki chimeryczne – nowa terapia w leczeniu dystrofii mięśniowej Duchenne`a”. Drugi wykład wygłosił prof. Janusz Gumprecht z Kliniki Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM. Dotyczył on nowoczesnych leków w terapii cukrzycy.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]