Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Nagrodzeni

900 uczestników, 10 sesji tematycznych, ponad 70 prelegentów – tak można podsumować XXIV Międzynarodowy Kongres OSOZ „Lecznictwo Szpitalne – Druga Linia Ochrony Zdrowia na Platformie OSOZ”, który odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

To również 21 wystawców z innowacyjnymi rozwiązaniami w Strefie Nauki, w tym Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, który prezentował wysokospecjalistyczne usługi badawcze i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Kongres zakończył się Galą Liderów Ochrony Zdrowia, w której uczestniczyło ponad tysiąc gości – przedstawicieli rynku zdrowia i farmacji. Podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, najlepszym wręczono nagrody. Za innowacyjne pomysły w ochronie zdrowia, Kapituła przyznała Górnośląskiemu Centrum Medycznemu im. prof. Leszka Gieca SUM „Brązowego Lidera”. Doceniła współpracę kardiologów i kardiochirurgów GCM z wydziałem inżynierii biomedycznej Politecnico di Milano, dzięki której w 2018 roku w szpitalu wykonano zabiegi przezcewnikowego wszczepienia zastawki aortalnej (TAVI) z użyciem systemu wirtualnej rzeczywistości Microsoft HoloLens.

Z kolei nagrodę „Srebrny Lider” w kategorii „Promocja Zdrowia i Profilaktyka” przyznano Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland, którego śląski oddział angażuje studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Kapituła doceniła zaangażowanie w promocję profilaktyki prozdrowotnej.

Odebranie nagrody

Przypomnijmy, że podczas Kongresu poruszano zagadnienia cyfryzacji, która jest obecna w medycynie i farmacji. Na całym świecie e-zdrowie dynamicznie się rozwija – z korzyścią zarówno dla pracowników ochrony zdrowia, jak i pacjentów.

Kongres OSOZ został objęty Patronatem Honorowym Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Wszystkim Liderom Ochrony Zdrowia gratulujemy!


[Przesłano przez: Bożena Langner]

[Zdjęcia źródło: www.gcm.pl]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.