Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

12 i 13 kwietnia w hali sportowo-widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Turystyki w Zabrzu odbyła się jedenasta edycja Międzynarodowych Targów Turystyki, w których uczestniczyli mieszkańcy całego kraju, nie tylko aglomeracji górnośląskiej, oraz obcokrajowcy. Dla nich przygotowano kilkadziesiąt stoisk – wśród nich Muzeum Medycyny i Farmacji SUM.

Na stoisku Muzeum znalazła się część eksponatów, które można znaleźć w obiekcie przy ul. Ostrogórskiej 30. Budziły one ogromne zainteresowanie. Pracownicy zapraszali zarówno dorosłych, jak i dzieci do odwiedzenia Muzeum, w którym można poznać dawny świat medycyny i farmacji oraz tajemny świat mikstur i ziół. Międzynarodowe Targi Turystyczne były doskonałą okazją do jego promocji.

Przypomnijmy, że gromadzenie zbiorów do Muzeum trwało latami, a sam obiekt otwarto w grudniu 2018 roku.

[Przesłano przez: Bożena Langner]

SUM © 2016-2019