Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Okładka

Na polskim rynku wydawniczym ukazała się pierwsza monografia poświęcona "dopalaczom" ( red. A. Krakowiak, A. Rutkiewicz) pt. „Dopalacze” – od teorii do praktyki klinicznej.

Pracownicy Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej i Toksykologii Sądowo-Lekarskiej Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM: mgr Ewelina Pieprzyca i dr Rafał Skowronek są współautorami następujących rozdziałów i podrozdziałów:

- Możliwości i ograniczenia diagnostyki laboratoryjnej zatruć nowymi środkami psychoaktywnymi,
- Zatrucie nowymi środkami psychoaktywnymi jako przyczyna zgonu,
- Przestępstwa popełniane pod wpływem nowych środków psychoaktywnych.

„Monografia „Dopalacze” – od teorii do praktyki klinicznej jest pierwszym na polskim rynku tak kompleksowym opracowaniem dotyczącym bardzo aktualnego problemu, jakim są nowe substancje psychoaktywne zwane „dopalaczami”. Szczególnie cenne jest to, że dokonał tego doskonale dobrany multidyscyplinarny zespół wielu profesjonalistów mających w swojej pracy do czynienia z problemami związanymi z „dopalaczami” (…). Książka powinna stać się lekturą obowiązkową wszystkich lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek, którzy w swojej pracy mają lub mogą mieć do czynienia z pacjentem będącym pod wpływem substancji psychoaktywnych.”

Z recenzji prof. dr hab. n. med. Jolanty Walusiak-Skorupy


[Przesłano przez:  Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.