Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
8 kwiecień 2019r

Miejsce: budynek Wydziału, Sosnowiec, ul. Jedności 8 od godz. 9:00 do godz. 14:00

08.04.2019r
• Wystąpienie Dziekana Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Prof. dr hab. Krystyny Olczyk.
• Wystąpienie przedstawiciela Samorządu Studenckiego.
08.04. 2019r Wykład: Komórki macierzyste- fantastyczne i praktyczne.
Doc. dr hab. Joanna Gola
08.04.2019r
Prezentacja wybranych Katedr
9:00 - 14:00 Zwiedzanie Katedr, zapoznanie się z metodami prowadzenia ćwiczeń, wyposażeniem sal laboratoryjnych, przykładowymi ćwiczeniami, spotkania z nauczycielami akademickimi, studentami z Samorządu Studenckiego i Kół Naukowych.

Program warsztatów:
1. Katedra i Zakład Genetyki Medycznej: Oko na Genetykę.
2. Zakład Chemii Analitycznej, Koło Naukowe: Poczuj chemię do chemii.
3. Katedra i Zakład Immunologii i Serologii: Co kryje kropla krwi?
4. Katedra i Zakład Technologii Postaci Leku: Maści i kremy – kosmetyki czy lek?.
5. Katedra i Zakład Biochemii: Biochemiczni mordercy.
6. Katedra i Zakład Botaniki Farmaceutycznej i Zielarstwa: Rośliny w służbie zdrowia i urody.
7. Katedra i Zakład Biofarmacji: Chemia jest piękna, a farmacja jeszcze piękniejsza.
8. Katedra i Zakład Podstawowych Nauk Biomedycznych- Koło Naukowe: Czym jest podczerwień?
9. Katedra i Zakład Biofizyki: Właściwości antyoksydacyjne ekstraktów leczniczych stosowanych w farmacji, medycynie i kosmetologii.
10. Zakład Parazytologii: Kleszcze i ... coś jeszcze.
11. Zakład Biotechnologii i Inżynierii Genetycznej: Molekularna strona życia komórek - co oferuje biotechnologia?
12. Biblioteka: Człowieku – pokaż co masz w środku.
13. Katedra i Zakład Mikrobiologii i Wirusologii: Mikrobiologia-fascynujący świat widzialny czy niewidzialny?
14. Katedra i Zakład Biologii Molekularnej: Czy ktoś widział DNA
15. Katedra i Zakład Chemii Klinicznej i Diagnostyki Laboratoryjnej: Medyczne laboratorium diagnostyczne bez tajemnic.
16. Katedra i Zakład Toksykologii i Bioanalizy: Jakość wody w naszym środowisku.
17. Katedra i Zakład Patologii: Patologia szkiełkiem i okiem.
18. Zakład Chemii Ogólnej i Nieorganicznej: Chemiczne dziwy – doświadczenia z chemii nieorganicznej.
19. Katedra Analizy Instrumentalnej: Spektrometria mas, czyli jak znaleźć igłę w stogu siana
20. Zakład Farmacji Aptecznej: Profilaktyka uzależnień, a wybrane elementy opieki farmaceutycznej.
21. Katedra Farmakognozji i Fitochemii: Farmakognozja od kuchni.
22. Katedra i Zakład Chemii i Analizy Leków: Zawartość leku w leku?
23. Katedra i Zakład Farmacji Fizycznej: Kolorowa chemia.
24. Katedra i Zakład Kosmetologii: Przesiewowe badania stanu stóp przy użyciu podoskopu.
25. Studenckie Towarzystwo Naukowe: Prezentacja naukowej działalności STN SUM.
26. Studenckie Towarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych SUM: Studia to nie tylko nauka.

[Przesłano przez: Wanda Suchecka]

SUM © 2016-2019