WIHE logo

Informujemy, że Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii im. Gen. Karola Kaczkowskiego w Warszawie przeprowadzi kurs szkoleniowy pt. „Wakcynologia Praktyczna” pod patronatem honorowym Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej.

Kurs jest odpowiedzią na potrzebę uzupełnienia przez lekarzy kwalifikacji do przeprowadzania szczepień ochronnych w związku z „Komunikatem Ministerstwa Zdrowia z dnia 16.07.2015 r. w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających szczepienia ochronne”, który określa, że „od 1 stycznia 2016 r. obowiązkowe szczepienia ochronne mogą wykonywać jedynie te osoby, które odbyły w ramach doskonalenia zawodowego kurs lub szkolenie w zakresie szczepień ochronnych i uzyskały dokument potwierdzający ukończenie tego kursu lub szkolenia lub uzyskały specjalizację w dziedzinie, w przypadku której ramowy program kształcenia podyplomowego obejmował problematykę szczepień ochronnych”. 

Kurs jest kierowany przede wszystkim do lekarzy, ale także osób, które chciałyby się zapoznać z aktualnym stanem wiedzy dotyczącym Wakcynologii Praktycznej.
W ramach kursu będą omawiane m.in.: ogólne zasady szczepień, organizacja punktu szczepień, rodzaje szczepionek, transport i przechowywanie szczepionek, szczepienia obowiązkowe i zalecane, kalendarz szczepień, szczepienia przed podróżą do wybranych regionów i krajów świata, bezwzględne i względne przeciwwskazania do szczepienia, powikłania poszczepienne, ruchy antyszczepionkowe, zasady wakcynacji – terminy, kolejność, odstępy, drogi podania szczepionek.

Kurs odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2019 r. w siedzibie WIHE, przy ul. Kozielskiej 4 w Warszawie. Cena kursu wynosi 400 zł.

Informacje na temat kursu znajdują się na stronie internetowej https://www.wihe.waw.pl/, osobą do kontaktu w sprawie kursu jest: Pani dr Joanna Wrembel- Wargocka (tel. 261 853 152, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).


[Przesłano przez: Dominika Grzeszczyk]