Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
dr hab. n. med. Dorota Pojda-Wilczek

8 stycznia 2019 r. Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł naukowy profesora dr hab. n. med. Dorocie Pojdzie-Wilczek.

Prof. dr hab. n. med. Dorota Pojda-Wilczek pochodzi z Katowic, z rodziny lekarskiej. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski w Katowicach Śląskiej Akademii Medycznej w 1990 r. Po stażu w Obwodzie Lecznictwa Kolejowego w Katowicach rozpoczęła pracę na stanowisku asystenta w II Katedrze i Klinice Okulistyki w Bytomiu Wydziału Lekarskiego w Zabrzu SAM. Tam odbyła szkolenie specjalizacyjne uzyskując specjalizacje z okulistyki I stopnia (1993) i II stopnia (1997).
Stopień naukowy doktora uzyskała w 1999 r. Od 2000 r. pracowała na stanowisku adiunkta. Od 2009 r. pracuje w Katedrze Okulistyki Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM. W 2012 r. uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego.
Od 2002 r. jest opiekunem Koła Naukowego, od 2009 r. pełni funkcję kierownika ćwiczeń. Prowadzi ćwiczenia i wykłady dla studentów polsko- i anglojęzycznych. Jest opiekunem specjalizacji oraz promotorem prac doktorskich w macierzystej Katedrze oraz prac magisterskich i inżynierskich na kierunku Fizyka Medyczna Uniwersytetu Śląskiego.
Główny obszar zainteresowań to elektrofizjologiczne badania czynności narządu wzroku i zagadnienia neurookulistyki. Ma w swoim dorobku liczne prace doświadczalne i kliniczne dotyczące przyczyn zaburzeń widzenia i różnych uwarunkowań związanych z pierwotną i wtórną utratą wzroku.
W zakresie chirurgii zajmuje się głównie zabiegami na aparacie ochronnym oka, oczodole i mięśniach gałkoruchowych.
Za działalność naukową otrzymała trzykrotnie nagrodę Rektora SUM. Jest przewodniczącą Sekcji Neurookulistyki i Elektrofizjologii Klinicznej Polskiego Towarzystwa Okulistycznego od 2014 r. oraz członkiem zarządu Sekcji Retinologicznej oraz Sekcji Zapobiegania Ślepocie PTO. Jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych, rozdziałów w podręcznikach oraz wystąpień na zjazdach, kursach i szkoleniach.

Gratulujemy!


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.