Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Informujemy, że w dniach 08-10.03.2019 odbyły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w tenisie stołowym, które zakończyły się sukcesem dla naszych reprezentantów oraz trenera Pana dr n. farm. Macieja Milińskiego.

Męska reprezentacja SUM w składzie Paweł Rozwadowski, Bartosz Tomaszczyk, Cezary Osika nie miała sobie równych w tej edycji turnieju. W rywalizacji drużynowej nie doznała ani jednej porażki, a w finale pokonała zawodników z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi 3:1. Dodatkowo lider naszego zespołu - Paweł Rozwadowski - zwyciężył w drugim dniu zawodów turniej indywidualny, pokonując zawodnika gospodarzy turnieju - Jerzęgo Dębskiego - 3:1.

Natomiast drużyna kobieca w składzie Aleksandra Nowak, Agata Kucharczyk, Magdalena Kochan, po zaciętej rywalizacji grupowej, przegrała jedynie nieznacznie jeden mecz 2:3 z późniejszymi srebrnymi medalistkami z Uniwersytetu we Wrocławiu, a w fazie pucharowej nasze reprezentantki musiały uznać wyższość triumfatorek turnieju - zawodniczek z Collegium Medicum w Bydgoszczy. Jednakże w meczu o trzecie miejsce nasza drużyna pokazała, że na turniej przyjechała w bardzo dobrej formie i nie dała sobie odebrać medalu, zwyciężając po zaciętej walce 3:2 z zawodniczkami z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.


[Przesłano przez: Beata Zaczkowska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.