Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Informujemy, że w dniach 08-10.03.2019 odbyły się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w tenisie stołowym, które zakończyły się sukcesem dla naszych reprezentantów oraz trenera Pana dr n. farm. Macieja Milińskiego.

Męska reprezentacja SUM w składzie Paweł Rozwadowski, Bartosz Tomaszczyk, Cezary Osika nie miała sobie równych w tej edycji turnieju. W rywalizacji drużynowej nie doznała ani jednej porażki, a w finale pokonała zawodników z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi 3:1. Dodatkowo lider naszego zespołu - Paweł Rozwadowski - zwyciężył w drugim dniu zawodów turniej indywidualny, pokonując zawodnika gospodarzy turnieju - Jerzęgo Dębskiego - 3:1.

Natomiast drużyna kobieca w składzie Aleksandra Nowak, Agata Kucharczyk, Magdalena Kochan, po zaciętej rywalizacji grupowej, przegrała jedynie nieznacznie jeden mecz 2:3 z późniejszymi srebrnymi medalistkami z Uniwersytetu we Wrocławiu, a w fazie pucharowej nasze reprezentantki musiały uznać wyższość triumfatorek turnieju - zawodniczek z Collegium Medicum w Bydgoszczy. Jednakże w meczu o trzecie miejsce nasza drużyna pokazała, że na turniej przyjechała w bardzo dobrej formie i nie dała sobie odebrać medalu, zwyciężając po zaciętej walce 3:2 z zawodniczkami z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

[Przesłano przez: Beata Zaczkowska]

SUM © 2016-2019