Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
dr hab. n. med. Aleksandra Kawczyk-Krupka

Postanowieniem z dnia 5 lutego 2019 r. Prezydent RP Andrzej Duda nadał tytuł naukowy profesora dr hab. n. med. Aleksandrze Kawczyk-Krupce.

Prof. dr hab. n. med. Aleksandra Kawczyk-Krupka ukończyła z wyróżnieniem Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a następnie szkoliła się, zdobywając kolejne stopnie naukowe i specjalizacje, w Katedrze i Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, w którym pracuje do dziś. Kieruje oddziałem angiologiczno-diabetologicznym oraz Ośrodkiem Diagnostyki i Terapii Laserowej w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu.

Prof. dr hab. n. med. Aleksandra Kawczyk-Krupka, rozwijając międzynarodową współpracę naukową, odbyła liczne staże i szkolenia. Była zapraszana do ośrodków naukowych, w tym do Uniwersytetu w Toronto w Kanadzie (jako laureatka głównej nagrody za działalność naukową w Konkursie Młodych Naukowców), do Laserklinik Klinikum Neukölln w Berlinie, Instytutu Onkologii w Aviano we Włoszech, jako „Visiting Reasearcher” do Katedry Biologii Molekularnej Uniwersytetu w Salzburgu w ramach programu „Erasmus” oraz jako „Inviting Professor”do Uniwersytetu Chińskiego w Hong-Kongu.

Tematyka badań naukowych Prof. dr hab. n. med. Aleksandry Kawczyk-Krupki konsekwentnie koncentruje się na badaniach klinicznych i podstawowych z zakresu diagnostyki i terapii fotodynamicznej, metod medycyny fizykalnej oraz chorób wewnętrznych, zwłaszcza schorzeń układu krążenia, w tym miażdżycy naczyń obwodowych, ran przewlekłych, choroby zakrzepowo-zatorowej.

Profesor Kawczyk-Krupka jest egzaminatorem lekarzy specjalizujących się z zakresu angiologii przy Centrum Egzaminów Medycznych (CEM) w Łodzi, członkiem Zespołu Ekspertów do opracowania i aktualizacji programu specjalizacji. Do osiągnięć Profesor Aleksandry Kawczyk-Krupki na polu międzynarodowym można zaliczyć funkcję Sekretarza Generalnego Europejskiej Platformy Medycyny Fotodynamicznej (European Platform for Photodynamic Medicine- EPPM), a w Polsce udział w Wydziałowym Zespole ds. Jakości Kształcenia SUM oraz działalność we Władzach i Zarządzie Polskiego Towarzystwa Angiologicznego.

Profesor Kawczyk-Krupka jest laureatką kilkunastu nagród, w tym międzynarodowych oraz Ministra Zdrowia i J.M. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach za osiągnięcia w działalności naukowo-dydaktycznej.

Gratulujemy!


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.