Baner

Za kilka dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas jednego z największych w Europie forum interdyscyplinarnej dyskusji dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej - IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych - spotkają się wybitni specjaliści, w tym ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych.  

IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych to dwa dni dyskusji o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi na co dzień stają pracownicy ochrony zdrowia i pacjenci. W dniach 7-8 marca odbędzie się 60 sesji poruszających zagadnienia związane z polityką zdrowotną, finansami i zarządzaniem, terapiami, nowymi technologiami w medycynie oraz edukacją. W większości debat udział wezmą pracownicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (specjaliści w wielu dziedzinach). Porozmawiają m.in. o szczepieniach ochronnych, okulistyce, diabetologii, kardiologii, efektywnej rehabilitacji, medycynie hiperbarycznej, start-upach w medycynie, przewlekłych schorzeniach kończyn dolnych, wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, chorobach płuc, opiece okołoporodowej, endokrynologii.

IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych to również wydarzenia towarzyszące, m.in. Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC), konkursy: Start-Up-Med oraz Zdrowy Samorząd.
7 marca, w trakcie Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, zostanie przeprowadzona aukcja fotografii wykonanych przez pracowników i studentów ASP w Katowicach i przekazanych Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu w Katowicach. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup książeczek, których twórcami są studenci Wydziału Lekarskiego
z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM w Katowicach - Michał Smoczok oraz Krzysztof Starszak. Bajki zostaną podarowane dzieciom przebywającym w szpitalach, które chorują na astmę, cukrzycę, białaczkę oraz ich rodzicom.

Organizatorem Kongresu jest Grupa PTWP, wydawca m.in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl, współorganizatorem Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, prelegentów, sesji znajdują się na stronie www.hccongress.pl.


[Przesłano przez: Bożena Langner]