Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Baner

Za kilka dni w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas jednego z największych w Europie forum interdyscyplinarnej dyskusji dotyczącej kluczowych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej - IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych - spotkają się wybitni specjaliści, w tym ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych.  

IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych to dwa dni dyskusji o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi na co dzień stają pracownicy ochrony zdrowia i pacjenci. W dniach 7-8 marca odbędzie się 60 sesji poruszających zagadnienia związane z polityką zdrowotną, finansami i zarządzaniem, terapiami, nowymi technologiami w medycynie oraz edukacją. W większości debat udział wezmą pracownicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (specjaliści w wielu dziedzinach). Porozmawiają m.in. o szczepieniach ochronnych, okulistyce, diabetologii, kardiologii, efektywnej rehabilitacji, medycynie hiperbarycznej, start-upach w medycynie, przewlekłych schorzeniach kończyn dolnych, wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, chorobach płuc, opiece okołoporodowej, endokrynologii.

IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych to również wydarzenia towarzyszące, m.in. Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC), konkursy: Start-Up-Med oraz Zdrowy Samorząd.
7 marca, w trakcie Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, zostanie przeprowadzona aukcja fotografii wykonanych przez pracowników i studentów ASP w Katowicach i przekazanych Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu w Katowicach. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup książeczek, których twórcami są studenci Wydziału Lekarskiego
z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM w Katowicach - Michał Smoczok oraz Krzysztof Starszak. Bajki zostaną podarowane dzieciom przebywającym w szpitalach, które chorują na astmę, cukrzycę, białaczkę oraz ich rodzicom.

Organizatorem Kongresu jest Grupa PTWP, wydawca m.in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl, współorganizatorem Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia, prelegentów, sesji znajdują się na stronie www.hccongress.pl.


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.