Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniu 16 stycznia 2019 roku Centrum Symulacji Medycznej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu gościło delegację przedstawicieli Komisji Europejskiej, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. 

Delegacji przewodniczył Pan Minister Janusz Cieszyński - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Komisję Europejską reprezentowali przedstawiciele Dyrekcji Generalnych odpowiedzialnych za fundusze europejskie kierowane w krajach członkowskich na finansowanie projektów w obszarze zdrowia, tj. Pan Peter Paul Borg z Dyrekcji Generalnej SANTE, Pani Judit Rozsa i Pani Joanna Charytonowicz z Dyrekcji Generalnej EMPLOYMENT oraz Pani Maria Galewska z Dyrekcji Generalnej REGIO.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach reprezentowali Pan dr hab n. med. Damian Czyżewski - Prorektor ds. Klinicznych, prof. dr hab n. med. Jacek Kasperski oraz Pan prof. dr hab. n. med. Sławomir Kasperczyk - prodziekani Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko Dentystycznym w Zabrzu.

Po oficjalnym przywitaniu, Pan Tomasz Lemm - kierownik Centrum przedstawił możliwości oraz plany rozwoju jednostki. W dalszej części wizyty, podczas krótkich pokazów, pracownicy Centrum zaprezentowali w jaki sposób można wykorzystywać posiadany sprzęt i urządzenia. Goście mieli możliwość rozmowy ze studentami, którzy podczas wizyty odbywali zajęcia w Centrum.

Urzędnicy UE zwrócili uwagę na fakt, że Centrum Symulacji w Zabrzu stanowi doskonały przykład zasadności wspierania przez Unię Europejską tego typu inwestycji w Polsce.

Centrum Symulacji Medycznej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego powstało w ramach projektu finansowanego z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER). Dofinansowanie z UE wyniosło niemal 23 mln zł z przeznaczeniem na Centra Symulacji Medycznej w Zabrzu i Katowicach. W sumie koszt zabrzańskiego obiektu to ponad 35 mln zł, na który – obok środków z projektu – złożyły się pieniądze z Ministerstwa Zdrowia, Uczelni, Urzędu Miasta Zabrze oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.


[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.