Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Baner festiwalu

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w trzeciej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, którego Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach jest współorganizatorem. To ważne dla Uczelni wydarzenie jest organizowane z myślą o wszystkich, którzy chcą spędzić wolny czas przyglądając się fascynującemu światu nauki.

PROGRAM

3. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE odbędzie się już w styczniu 2019 roku, zgodnie z harmonogramem:

11 stycznia – Noc Biologów – prolog 3. ŚFN

Więcej informacji na stronie: http://www.slaskifestiwalnauki.pl/1101-noc-biolog-prolog

12 stycznia – inauguracja Festiwalu w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego. Wstęp jest bezpłatny, jednak konieczne jest dokonanie wcześniejszej rejestracji oraz odbiór biletu we wskazanym terminie. Więcej informacji na stronie: http://www.slaskifestiwalnauki.pl/inauguracja

13-14 stycznia – główne wydarzenia festiwalowe w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zachęcam do uczestnictwa wraz z rodzinami i bliskimi szczególnie w niedzielę (13.01.2018), kolejny dzień przewidziany jest przede wszystkim dla grup zorganizowanych. Wstęp wolny. Pełny program wydarzeń będzie wkrótce dostępny na stronie Festiwalu.

WSTĘP

Uczestnictwo w 3. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE jest bezpłatne, a wstęp jest wolny. W tym roku zgłoszono do programu blisko 600 propozycji, w tym stanowiska pokazowe, warsztaty, wykłady, wystawy, koncerty i atrakcje specjalne – dostępne będą m.in. pokazy chemiczne, kuchnia molekularna, bolidy wyścigowe, eksperymenty fizyczne, symulatory, wirtualna rzeczywistość, strefę pisania i czytania, sale operacyjne i wiele innych atrakcji, które czekają na odkrycie.

Na wybrane wydarzenia, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

NOWOŚCI 3. ŚFN

 • Strefa kosmiczna – w niej m.in. łaziki marsjańskie, skafandry i goście związani z branżą kosmiczną;
 • 3 sceny (główna – wykładowa, artystyczna oraz wykładowo-koncertowe audytorium);
 • zagraniczni goście specjalni: Nicole Stott (astronautka NASA) oraz grupa fizyków z Uniwersytetu w Lund prezentująca Laserowe Show Naukowe (eksperymenty fizyczne połączone z pokazem muzyczno-laserowym);
 • bawialnia dla najmłodszych dzieci z profesjonalnymi animatorami;
 • rozbudowana strefa dzieci i strefa sportu.

REJESTRACJA

Wcześniejsza rejestracja dotyczy wyłącznie wydarzeń z ograniczoną liczbą miejsc. Jeżeli nie będą Państwo chcieli wziąć udziału w warsztatach lub wydarzeniach specjalnych, mogą Państwo skorzystać z bardzo wielu atrakcji, które znajdują się w wolnym dostępie i zapewnią niezapomniane, naukowe wrażenia. Rejestracja na wybrane wydarzenia z ograniczoną liczba miejsc rozpocznie się 17 grudnia i potrwa do wyczerpania limitu miejsc.

Szczegółowe informacje o rejestracji dostępne są pod adresem: http://www.slaskifestiwalnauki.pl/zapisz-sie-na-wydarzenia

Wcześniejszej rejestracji wymagają następujące wydarzenia:

 • Inauguracjaprogram inauguracji rozpocznie się od koncertu-instalacji multimedialnej CallTrane  MO4/HG4 przygotowanej przez prof. Mariana Oslislo z katowickiej ASP oraz towarzyszących mu muzyków. W dalszej części wydarzenia o postrzeganiu muzyki porozmawiają ze sobą fizyk dr Tomasz Rożek oraz psycholog dr Maria Chełkowska. Przedstawione zostaną także różne oblicza iluzji, które prowadzący postarają się eksperymentalnie przedstawić oraz naukowo wyjaśnić. W trakcie wydarzenia z wyjątkową prelekcją o lotach w kosmos oraz o tworzeniu sztuki w stanie nieważkości wystąpi również gość specjalny, członek korpusu astronautów NASA Nicole Stott. Akcentem kończącym wydarzenie będzie wręczenie Śląskich Nagród Naukowych 2019.
 • Warsztaty - ponad 90 propozycji z 6 obszarów nauk: humanistyczno-społecznych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych, technicznych oraz z zakresu sztuki dedykowanych różnym grupom wiekowym. [Uwaga: rejestracja obowiązuje jedynie na wybrane warsztaty, część propozycji nie wymaga wcześniejszej rejestracji].
 • Laserowe Show Naukowe - ten niesamowity pokaz naukowy stanowi jedną z głównych atrakcji 3 edycji Festiwalu. Prowadzony jest przez grupę fizyków z Uniwersytetu w Lund (Szwecja), którzy poza klasycznymi eksperymentami fizycznymi wprowadzą nas również w świat laserowej rozrywki.
 • Escape Room – w tym roku do dyspozycji uczestników będzie aż 5 propozycji w tej formule, każdy pokój będzie dotyczył innej dziedziny nauki.
 • Esport Point / Edu Esport Cup #4 - eliminacje do rozgrywek będą przeprowadzone jeszcze przed Festiwalem.

ORGANIZATORZY:

 • Współorganizatorami 3. ŚFN są: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. J. Długosza w Częstochowie, Akademia Wychowania Fizycznego  im. J. Kukuczki w Katowicach oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach;
 • Miastem Gospodarzem 3. ŚFN są Katowice;
 • Współgospodarzem 3. ŚFN jest Górnośląsko-Zagłębiowska  Metropolia;
 • Sponsorami strategicznymi 3. ŚFN są: PGNiG i PKO Bank Polski;
 • Sponsorami 3. ŚFN są: Fujitsu Technology Solutions, Grupa Mokate, JAS-FBG S.A.
 • Partnerami 3. ŚFN są: Danone Sp. z o.o. , Biuro Podróży Altamira S.C.,  Bank Pekao SA. oraz Koleje Śląskie Sp. z.o.o.
 • Patronat medialny  nad 3. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE objęły redakcje:  „Dziennika Zachodniego”, „Naszego miasta”,   „Gazety Wyborczej”,  „Charakterów”, „Gościa Niedzielnego”, PAP Nauka w Polsce, TVP3 Katowice, Radia Katowice, Radia Piekary, Radia Bielsko, Radia Em.

Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w Festiwalu oraz do informowania o nim innych potencjalnych uczestników. Poprzednie edycje pokazały, że kontakt z nauką jest równie atrakcyjne dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych zwiedzających.

Zapraszamy do obejrzenia spotu promującego Festiwal:
http://www.slaskifestiwalnauki.pl/zachwyc-sie-nauka-na-3-sfn-katowice-zobacz-spot

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.