Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
heal

8 grudnia 2018 r. (sobota) w siedzibie Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przy ul. Bankowej 12 odbędzie się „Dzień Zdrowa i Klimatu na COP24”, na który składają się dwie konferencje dotyczące skutków zdrowotnych zmiany klimatu oraz zaangażowania sektora zdrowia w podnoszenie świadomości na temat jej konsekwencji.

W godzinach 8.30-13.00 zapraszamy na konferencję HEAL Polska w partnerstwie z Global Climate and Health Alliance (GCHA), stowarzyszeniem Pro Silesia oraz Koalicją Klimatyczną pt. „Zmiana klimatu i zdrowie. Wyzwania dla sektora zdrowia w Polsce”. Podczas wydarzenia omówimy istniejące i przyszłe konsekwencje zmiany klimatu ze szczególnym uwzględnieniem tych odczuwalnych w Polsce, takich jak zaostrzenia alergii i astmy czy rozprzestrzenianie się chorób wektorowych (np. boreliozy). Wspólnie z międzynarodowymi ekspertami zastanowimy się również nad wyzwaniami dla sektora zdrowia w Polsce oraz wiodącą rolą jego przedstawicieli w kontekście podnoszenia świadomości na temat wpływu zmiany klimatu na zdrowie publiczne.

Do udziału w konferencji zapraszamy ekspertów i ekspertki zdrowia publicznego, lekarzy i lekarki, naukowców, przedstawiciel(k)i samorządów lokalnych, organizacje pozarządowe i wszystkie pozostałe osoby zainteresowane tematyką zdrowia i zmiany klimatu.

Ze względów bezpieczeństwa tylko osoby zarejestrowane będą mogły wziąć udział w wydarzeniu.

Szczegółowych informacji o konferencji udziela Weronika Michalak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +48 606 749 085

LINKI:

Informacja o konferencji
Program

Zaproszenie
Link rejestracyjny

 

Drugą część dnia, w godzinach 13.00 – 18.00, stanowić będzie „Global Health and Climate Summit”, coroczne wydarzenie organizowane przed Global Climate and Health Alliance w partnerstwie m.in. z HEAL oraz Światową Organizacją Zdrowia, skupiające się na zaangażowaniu i współpracy środowisk międzynarodowych na rzecz walki ze zmianą klimatu oraz jej skutkami zdrowotnymi. Również na to wydarzenie wymagana jest rejestracja. Link rejestracyjny: https://reg.unog.ch/event/27501/

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.