Prof. dr hab. n. med. Michał Tendera

Prof. dr hab. n. med. Michał Tendera z Kliniki Kardiologii III Katedry Kardiologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego już po raz kolejny znalazł się w gronie najczęściej cytowanych naukowców świata wg prestiżowego Rankingu Clarivate Analytics (dawniej Thomson Reuters).

Na liście znalazło się  6 tysięcy osób z 60 krajów, specjalizujących się w 21 dziedzinach nauk ścisłych i społecznych. Wśród nich jest sześciu naukowców z Polski, w tym aż pięciu kardiologów. Obok prof. dr. hab. n. med. Michała Tendery są to:

Prof. Piotr Ponikowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, kierownik Kliniki Kardiologii 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu,  prof. Adam Torbicki, kierownik Kliniki Krążenia Płucnego, Chorób Zakrzepowo-Zatorowych i Kardiologii CMKP w Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku, prof. Andrzej Budaj, kierownik Kliniki Kardiologii CMKP w Szpitalu Grochowskim w Warszawie, a także –po raz pierwszy - prof. Dariusz Dudek, kierownik II Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Oprócz kardiologów w zestawieniu znalazła się także prof. Jolanta Lissowska, kierownik Pracowni Epidemiologii w Zakładzie Epidemiologii i Prewencji Nowotworów w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

Więcej na stronie Clarivate Analytics: hcr.clarivate.com.

Serdecznie gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]