Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
dr hab. n. med. Karoliny Sieroń

Postanowieniem z dnia 28 września 2018 roku Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał dr hab. n. med. Karolinie Sieroń tytuł naukowy profesora nauk medycznych.

Prof. dr hab. n. med. Karolina Sieroń ukończyła studia medyczne na Wydziale Lekarskim w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach w 2000 roku, uzyskując tytuł i dyplom lekarza.

Prof. Karolina Sieroń pracę w Śląskim Uniwersytecie Medycznym rozpoczęła w Katedrze i Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej w Bytomiu SUM jako asystent, a następnie adiunkt. Stworzyła tam Pracownię Endoskopii Kapsułkowej. Aktualnie kieruje pododdziałem internistyczno-gastrologicznym, w tej Klinice jest również koordynatorem Pracowni Ultrasonograficznej. W 2013 stworzyła od podstaw Zakład Medycyny Fizykalnej Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, którym do chwili obecnej kieruje. Na Wydziale tym prowadzi zajęcia ze studentami fizjoterapii z zakresu medycyny fizykalnej oraz farmakologii.

Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych i gastroenterologii, aktualnie kończy specjalizację z balneologii i medycyny fizykalnej, posiada uprawnienia do przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21 roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem życia, a także odbyła szkolenie podstawowe dla kandydatów na biegłych sądowych.

Działalność naukowa prof. Karoliny Sieroń skupia się na ocenie przydatności klinicznej endoskopii klasycznej i autofluorescencyjnej przewodu pokarmowego, diagnostyce i terapii fotodynamicznej w stanach przednowotworowych i nowotworowych, a także na badaniach klinicznych i doświadczalnych oceniających przydatność terapeutyczną oddziaływania pól elektromagnetycznych, światła i temperatur kriogenicznych w wybranych jednostkach chorobowych. Jako lekarz zajmujący się badaniami sportowców, prowadzi również badania u zawodników trenujących sztuki walki, jak judo czy tajski boks.

Prof. Karolina Sieroń stworzyła Polskie Towarzystwo Rehabilitacji Gastroenterologicznej, w którym pełni funkcję Prezesa. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Krioterapii.

Profesor Karolina Sieroń odbyła liczne staże naukowe w wiodących ośrodkach zagranicznych mi.in. w Heidelbergu, Londynie, Bournemouth, Bilbao, Ostrawie.

Otrzymała Nagrodę Naukową Ministra Zdrowia i 10 Nagród Rektora SUM w zakresie działalności naukowej oraz osiągnięć dydaktycznych.

W roku 2016 została wybrana Przewodniczącą Wydziałowej Komisji Wyborczej Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM.


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2019

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.