Kondolencje

prof. dr hab. n. med. Kazimierz Czyżewski
emerytowany Kierownik Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej
Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach,

wybitny uczony uznany w kraju i za granicą,
zasłużony dla rozwoju naszej Uczelni i regionu

w zakresie  chirurgii ogólnej, torakochirurgii oraz traumatologii klatki piersiowej,

w latach 1978-1981 Prorektor ds. Klinicznych,

w latach 1974-1980 Za-ca Dyrektora ds. Klinicznych Międzywydziałowego
Instytutu Chirurgii ŚAM,

Członek Krajowego Zespołu Specjalistycznego w dziedzinie chirurgii ogólnej,

Konsultant wojewódzki ds. chirurgii, Konsultant regionalny ds. chirurgii klatki piersiowej

W uznaniu zasług uhonorowany został m.in. Krzyżem Kawalerskim OOP,
Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”,
złotą odznaką „Zasłużony w rozwoju województwa katowickiego”, Orderem Honorowym „Laur 50-lecia ŚAM”, licznymi nagrodami ministra zdrowia i opieki społecznej,
oraz nagrodami Rektora ŚAM.

Żegnamy szlachetnego, prawego i dobrego człowieka, szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież akademicką.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie zmarłego składają:

Rektor, Senat
i Społeczność Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w poniedziałek 05 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w  Kościele Św. Józefa w Zabrzu przy ul. Roosvelta 104, po czym odbędzie się ceremonia pogrzebowa na cmentarzu parafii Św. Józefa przy ul. Ptasiej w Zabrzu.

[Przesłano przez: Katarzyna Mika]

SUM © 2016-2018