Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Podpisanie

18 października w budynku Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki i Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński podpisali porozumienie, na mocy którego władze miasta przekazały Uniwersytetowi dotację w wysokości 100 tys. zł z przeznaczeniem na powstające Muzeum Medycyny i Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Placówka mieszcząca się przy ul. Ostrogórskiej 30 w Sosnowcu zostanie oficjalnie oddana do użytku w grudniu.

Uroczysta wymiana dokumentów

Muzeum ma służyć przede wszystkim jako pomoc dydaktyczna dla studentów kierunków medycznych, a także być dla mieszkańców Sosnowca i licealistów doskonałym uzupełnieniem wiedzy z zakresu historii medycyny i farmacji, przyczyniając się w ten sposób do popularyzacji wiedzy na temat bogatego dorobku śląskiej medycyny i pionierskich osiągnięć pracujących tu lekarzy.

Niegdyś używane sprzęty medyczne - dziś pamiętają już tylko starsze pokolenia lekarzy i pielęgniarek.  Utworzenie miejsca, w którym będą eksponowane ma uchronić je przed zapomnieniem i zniszczeniem.

Do otwarcia Muzeum Uczelnia przygotowuje się już od kilku lat gromadząc unikatowe eksponaty. Znajdą się w nim m.in. wystawa składająca się z narzędzi i sprzętów wykorzystywanych w przeszłości w połączeniu z galerią prezentującą pracę personelu na salach operacyjnych oraz dawna apteka, gdzie będzie można zobaczyć naczynia i narzędzia do wytwarzania leków.


[Przesłano przez: Bożena Langner]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.