Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Samorząd Doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wraz z Krajową  Reprezentacją Doktorantów w dniu 7 października 2018 r. był organizatorem Mistrzostw Polski Studentów, Doktorantów, Pracowników Naukowych w Maratonie i Półmaratonie Mężczyzn i Kobiet  oraz wydarzenia pt.: „Go PhD - doktoranckie biegi po zdrowie.”

Studenci, Doktoranci i Pracownicy naukowi, reprezentujący uczelnie wyższe z całej Polski, przybyli na te wydarzenia 5 października do Hotelu Arsenal Palace w Chorzowie, gdzie wieczorem odbyła się uroczysta kolacja inaugurująca imprezę. Następnego dnia rano uczestnicy udali się do biura zawodów gdzie odebrali pakiety startowe, a następnie wystartowali w mini maratonie, w biegu będącym ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski. Po powrocie do hotelu rozpoczęły się kompleksowe warsztaty w dziedzinach treningu biegowego, zdrowego odżywiania, streching(u), psychologii sportu; zajęcia te były prowadzone przez uznane w świecie biegowym osoby. Warto wymienić Tomasza Klisza - brązowego medalistę Mistrzostw Świata w biegach górskich oraz  dr Zuzannę Wałach- Biśtę psycholog sportu pracującej na co dzień z czołowymi zawodnikami.

Następnego dnia zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski mogli już w praktyce sprawdzić otrzymaną podczas warsztatów wiedzę. O godzinie 09:00 wystartowali maratończycy, a o godzinie 10:30 miał miejsce start półmaratonu. Wyniki rywalizacji można znaleźć na   https://silesiamarathon.pl/wyniki/

Całość wydarzenia zwieńczyła uroczysta dekoracja zwycięzców na Stadionie Śląskim.

Warto zaznaczyć, że członkowie Samorządu Doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, dla wszystkich osób, które ukończyły zarówno półmaraton jak i maraton oferowali regenerację powysiłkowa w postaci zabiegów manualnych.


[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.