Samorząd Doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wraz z Krajową  Reprezentacją Doktorantów w dniu 7 października 2018 r. był organizatorem Mistrzostw Polski Studentów, Doktorantów, Pracowników Naukowych w Maratonie i Półmaratonie Mężczyzn i Kobiet  oraz wydarzenia pt.: „Go PhD - doktoranckie biegi po zdrowie.”

Studenci, Doktoranci i Pracownicy naukowi, reprezentujący uczelnie wyższe z całej Polski, przybyli na te wydarzenia 5 października do Hotelu Arsenal Palace w Chorzowie, gdzie wieczorem odbyła się uroczysta kolacja inaugurująca imprezę. Następnego dnia rano uczestnicy udali się do biura zawodów gdzie odebrali pakiety startowe, a następnie wystartowali w mini maratonie, w biegu będącym ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski. Po powrocie do hotelu rozpoczęły się kompleksowe warsztaty w dziedzinach treningu biegowego, zdrowego odżywiania, streching(u), psychologii sportu; zajęcia te były prowadzone przez uznane w świecie biegowym osoby. Warto wymienić Tomasza Klisza - brązowego medalistę Mistrzostw Świata w biegach górskich oraz  dr Zuzannę Wałach- Biśtę psycholog sportu pracującej na co dzień z czołowymi zawodnikami.

Następnego dnia zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski mogli już w praktyce sprawdzić otrzymaną podczas warsztatów wiedzę. O godzinie 09:00 wystartowali maratończycy, a o godzinie 10:30 miał miejsce start półmaratonu. Wyniki rywalizacji można znaleźć na   https://silesiamarathon.pl/wyniki/

Całość wydarzenia zwieńczyła uroczysta dekoracja zwycięzców na Stadionie Śląskim.

Warto zaznaczyć, że członkowie Samorządu Doktorantów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, dla wszystkich osób, które ukończyły zarówno półmaraton jak i maraton oferowali regenerację powysiłkowa w postaci zabiegów manualnych.

[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

SUM © 2016-2018