Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

Jak co roku  jesienią, 26. października 2018 roku spotkamy się już po raz 15-ty na Konferencji poświęconej zagadnieniom zapobiegania występowania chorób, wczesnej diagnostyki schorzeń oraz zmniejszania ryzyka ich powikłaniom. Zapraszam Państwa tradycyjnie do Auli Uniwersyteckiej im. prof. Witolda Zahorskiego w Katowicach-Ligocie przy ul. Medyków 18. JM Rektor SUM prof. Przemysław Jałowiecki objął naszą Konferencję Honorowym Patronatem. Dzięki uprzejmości  naszych wykładowców, wybitnych specjalistów z różnych dziedzin medycyny, udało nam się stworzyć interesujący program XV Konferencji „Profilaktyka w Medycynie”: www.profilaktykawmedycynie-2018.sum.edu.pl

Program obejmować będzie zagadnienia z zakresu profilaktyki chorób układu krążenia, neurologii, pulmonologii, nefrologii, geriatrii, diabetologii, dermatologii, chorób zakaźnych i psychiatrii.

Program Konferencji  obejmuje prezentację najnowszych wytycznych służących poprawie skuteczności działań zapobiegawczych i leczniczych oraz najnowszych wyników wieloośrodkowych badań klinicznych. W programie przewidziano także prezentacje studentów i doktorantów Kół Studenckiego Towarzystwa Naukowego.

Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w Konferencji.

Życzymy  wielu pozytywnych wrażeń naukowych oraz miłych spotkań z koleżankami i kolegami służących wymianie doświadczeń i wzbogaceniu swojej wiedzy.

Prof. dr hab. Zbigniew Gąsior
Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji