Wręczenie

9 października podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, prof. dr hab. n. med. Marian Zembala otrzymał tytuł doktora honoris causa tej uczelni.

Profesor jest absolwentem UM we Wrocławiu, kierownikiem Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Dyrektorem Śląskiego Centrum Chorób Serca, byłym Ministrem Zdrowia, cenionym kardiochirurgiem i transplantologiem.  Pełni także wiele funkcji w międzynarodowych stowarzyszeniach lekarskich, ma w dorobku ponad 800 prac publikowanych w polskich i zagranicznych wydawnictwach naukowych.

Jego wyróżnienie przyjęto owacją na stojąco. Gratulacje w imieniu władz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach złożyli przybyli na uroczystość: prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Prorektor ds. Nauki, dr hab. n. med. Damian Czyżewski, Prorektor ds. Klinicznych oraz prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek, Dziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM.

W imieniu całej społeczności akademickiej składamy Panu Profesorowi wyrazy uznania z okazji  przyznanego wyróżnienia, wraz z życzeniami zdrowia i wszelkiej pomyślności.

/ zdj.:UM Zabrze/

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]