W kształceniu przeddyplomowym Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zajął 5 miejsce, a w kształceniu podyplomowym uplasował się na 6 pozycji w kraju, w rankingu szkół kształcących menedżerów zdrowia, przeprowadzonym przez czasopismo „Menedżer Zdrowia” i wydawnictwo Termedia.

Okolicznościowe dyplomy wręczone zostały w trakcie II Kongresu „Wizja zdrowia, diagnoza i przyszłość. Foresight Medyczny” odbywającego się w Warszawie w dniu
2 października 2018 r., pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

Wyróżnienia w imieniu Uczelni odebrali: prof. dr hab. n. med. Krystian Wita – Koordynator  studiów menedżerskich  Executive Master of Business Administration dla Sektora Ochrony Zdrowia prowadzonych w SUM, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Górnośląskim Centrum Medycznym  im. Prof. Leszka Gieca SUM, konsultant wojewódzki ds. kardiologii oraz dr hab. n. o zdrowiu Tomasz Holecki - kierownik studiów podyplomowych, kierownik Zakładu Ekonomiki i Zarządzania w Ochronie Zdrowia Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu - w związku z realizacją w Wydziale Zdrowia Publicznego studiów podyplomowych „Zarządzanie w ochronie Zdrowia w warunkach integracji z Unią Europejską”, które zostały wyróżnione w rankingu.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

SUM © 2016-2018