Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019 była okazją do podziękowania zasłużonym pracownikom Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i uhonorowania ich wkładu w rozwój Uczelni.

Na wniosek Jego Magnificencji Rektora Pana Profesora Przemysława Jałowieckiego, za pośrednictwem Ministra Zdrowia, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, nadał odznaczenia państwowe, pracownikom naukowo-dydaktycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
w Katowicach.

Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy  o orderach i odznaczeniach, Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, za zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia, uhonorowano:

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI - prof. dr. hab. n. med.  Jana Szewieczka,

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI – prof. dr. hab. n. med. Jerzego Chudka,

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI – prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Sobczaka i dr. hab. n. med.  Tomasza Wąsika.

MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ uhonorowano:

• prof. dr. hab. n. med. Czesława Marcisza,
  • dr hab. n. med.  Grażynę Markiewicz-Łoskot,
  • dr. hab. n. med.  Tomasza Irzyńca.

Medale Komisji Edukacji Narodowej,  na wniosek Rektora zostały przyznane za szczególne zasługi w zakresie działalności dydaktycznej nauczycielom akademickim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach:

• prof.  dr. hab. n. med. Przemysławowi Nowakowi,
  • dr hab. n. o zdrowiu Monice Bąk-Sosnowskiej,
  • dr hab. n. farm. Ewie Chodurek,
  • dr hab. n. med. Katarzynie Komosińskiej-Vassev,
  • dr hab. n. med. Aleksandrze Mielczarek-Palacz,
  • dr hab. n. med. Katarzynie Winsz-Szczotce,
  • dr. hab. n. farm. Pawłowi Olczykowi,
  • dr. hab. n. med. Robertowi Wojtyczce,
  • dr n. hum. Halinie Kulik,
  • dr n. biol. Anecie Wójcik,
  • dr. n. med. Markowi Kardasowi.

Działając na podstawie Regulaminu przyznawania medali i odznaczeń Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, po uzyskaniu opinii Konwentu Godności Honorowych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Jego Magnificencja Rektor nadał medale oraz odznaki Uczelni.

Za działalność prowadzoną na rzecz rozwoju Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, która przyczynia się do promowania Uczelni, pomnożenia jej mienia i rozsławienia jej dobrego imienia, Medalem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odznaczono:

• prof. dr hab. n. farm. Barbarę Dolińską,
  • prof. dr hab. n. med. Małgorzatę Szkutnik,
  • prof. dr hab. n. fiz. Barbarę Pilawę,
  • prof. dr hab. n. med. Ludmiłę Węglarz,
  • prof. dr. hab. n. med. Grzegorza Cieślara,
  • prof. dr. hab. n. med. Janusza Gumprechta,
  • prof. dr. hab. n. med. Jacka Kasperskiego,
  • dr hab. n. med. Jolantę Zalejską-Fiolkę,
  • dr hab. n. med. Mirosława Śnita,
  • Aleksandrę Baluch,
  • Mariolę Wszeborowską.

Odznaki Zasłużonego dla Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymali Pracownicy:

• prof. dr hab. n. farm. Janusz Kasperczyk,
  • prof. dr hab. n. med. Michał Holecki,
  • dr hab. n. med. Alicja Ekiel,
  • dr hab. n. med. Teresa Nieszporek,
  • dr hab. n. med. Anna Wnuk-Wojnar,
  • dr hab. n. med. Paweł Niemiec,
  • dr n. med. Beata Hornik,
  • dr n. med. Mirosława Janowska,
  • dr n. med. Urszula Sioma-Markowska,
  • dr n. ekon. Magdalena Syrkiewicz-Świtała,
  • dr n. med. Joanna Woźniak-Holecka.

Wszystkim odznaczonym serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia z uroczystości do pobrania TUTAJ

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

SUM © 2016-2018