Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

27 września 2018 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Toho University i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Delegacja japońska, składająca się z Panów:prof. Kazuhiro Tatedy, prof. Naokiego Hiroi oraz Pani Chiki Kawano została powitana w Katowicach przez Prorektor ds. Studiów i Studentów - Panią prof. dr n. med. Joannę Lewin-Kowalik, prof. dr hab. n. med. Edwarda Wylęgałę - Pełnomocnika JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ds. programów rozwojowych i innowacji oraz dr hab. n. med. Andrzeja Tomasika z II Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM.

W trakcie wizyty w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach-Ligocie, goście mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym sprzętem symulacyjnym, między innymi w sali operacyjnej, oddziału intensywnej terapii, karetką pogotowia ratunkowego oraz wirtualnym stołem anatomicznym.

W drugiej części spotkania, prowadzonej przez Dziekana Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu,  prof. dr hab. n. med. Macieja Misiołka, goście zapoznali się z Katedrą i Oddziałem Klinicznym Kardiologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM, mieszczącymi się w Szpitalu Specjalistycznym w Zabrzu. W trakcie zwiedzania gościom towarzyszyła Kierownik Katedry - Pani prof. dr hab. n. med. Ewa Nowalany-Kozielska.

Spotkanie zakończyło się krótkim wykładem dr hab. n. med. Andrzeja Tomasika pt. "Polish-Japanese Cooperation to Improve Cardiovascular Outcomes in Frail Elderly Patients".

W trakcie kilkugodzinnej wizyty wymieniano doświadczenia z prowadzenia działalności naukowej i dydaktycznej w Polsce i Japonii oraz omawiano możliwości współpracy pomiędzy uniwersytetami w zakresie wymiany studentów, pracowników i współpracy przy realizacji projektów naukowo-badawczych.

Wizyta była kontynuacją starań  o nawiązanie współpracy pomiędzy przedstawicielami polskiej i japońskiej społeczności naukowo-medycznej, rozpoczętych w trakcie tegorocznego Forum "Medycyna Polska XXI wieku" w Tokio, w którym udział wzięli przedstawiciele Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach: prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański - Prorektor ds. Nauki oraz dr hab. n. med. Andrzej Tomasik.

/Joanna Rozbicka/


[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.