27 września 2018 r. podczas obrad Rady Miejskiej w Sosnowcu prof. dr. hab. n. farm. Stanisław Boryczka, Prorektor ds. kształcenia podyplomowego i ustawicznego SUM, w imieniu władz Uczelni,  odebrał z rąk Przewodniczącego  Kapituły Pana Wilhelma Zycha odznakę Zasłużony dla Miasta Sosnowca. Przyjął także gratulacje od Prezydenta Miasta Arkadiusza Chęcińskiego. Prof. Boryczka podziękował za wsparcie ze strony władz Sosnowca, które otrzymuje Uczelnia, a bez którego tak dynamiczny rozwój Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej nie byłby możliwy.

Wśród uhonorowanych znaleźli się także: Uniwersytet Śląski, Iwona Załucka, od 2001 roku Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Sosnowcu oraz  Aleksander Dudek, założyciel i kanclerz Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Pośmiertnie odznaką Zasłużony dla Miasta Sosnowca odznaczono ks. Dominika Rocha Milberta budowniczego sosnowieckiej Katedry p.w Wniebowzięcia Najświętszej Mari Panny.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

SUM © 2016-2018