Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Baner

„Lepszy start w przyszłość” to kolejny projekt, który jest efektem współpracy Siemianowic Śląskich oraz Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Przedmiotem projektu jest rozwój kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy uczniów klas 1 - 3 w I Liceum Ogólnokształcącym (ZS nr 2), II Liceum Ogólnokształcącym (ZS nr 3) oraz Technikum nr 1 (ZS Cogito).

Realizacja projektu odbędzie się w okresie od 01.09.2018 r. do 30.06.2020 r. Grupa docelowa projektu to 160 uczniów oraz 10 nauczycieli. W ramach projektu we wszystkich placówkach objętych wsparciem zaplanowano zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z biologii, chemii, fizyki oraz matematyki i języka angielskiego. Ponadto uczniowie zostaną objęci wsparciem w ramach zajęć dodatkowych z autoprezentacji, a także doradztwa zawodowego grupowego i indywidualnego.

 W ramach projektu planowane jest również organizowanie szkolenia dla nauczycieli z zakresu pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dla uczniów biorących udział w projekcie, we współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach, zorganizowane zostaną warsztaty tematyczne.

Wartość projektu to 588 504,25 zł - w tym dofinansowanie to 529 653,82 zł. Projekt realizowany w ramach Poddziałania 11.1.4. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020.

/źródło: UM Siemianowice Śląskie/

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.