Inauguracja

mają zaszczyt zaprosić na
Inaugurację Roku Akademickiego
2018/2019

Wykład inauguracyjny „Lekcja anatomii doktora Tulpa” wygłosi JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Pan prof. zw. dr hab. Antoni Cygan

Uroczystość odbędzie się dnia 5 października 2018 roku o godzinie 10.00 w Auli A-3 im. prof. dr hab. dr h.c. Witolda Zahorskiego w Katowicach-Ligocie przy ul. Medyków 18

- HYMN PAŃSTWOWY
- OTWARCIE UROCZYSTOŚCI
- PRZEMÓWIENIE INAUGURACYJNE
JM REKTORA PROF. DR HAB. N. MED. PRZEMYSŁAWA JAŁOWIECKIEGO
- WYSTĄPIENIA GOŚCI
- IMMATRYKULACJA
- ODZNACZENIE PRACOWNIKÓW
- POŻEGNANIE PRACOWNIKÓW PRZECHODZĄCYCH NA EMERYTURĘ
- WYKŁAD INAUGURACYJNY PROF. DR HAB. N. MED. ANTONIEGO CYGANA PT.:
„LEKCJA ANATOMII DOKTORA TULPA.”
- GAUDEAMUS

Z okazji jubileuszu 70-lecia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach  w dniu 5 października 2018 roku o godzinie 18.00, odbędzie się Koncert Jubileuszowy w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, przy ul. Zacisze 3.

Program koncertu:

Fryderyk Chopin - Sonata h-moll, op. 58

•  Allegro maestoso
  •  Scherzo. Molto vivace
  •  Largo
  •  Finale. Presto non tanto

Wykonawca:
Kamil Pacholec - fortepian

Johannes Brahms - Zigeunerlieder op. 103

• Nr 1. He, Zigeuner, greife in die Saiten
  • Nr 8. Horch, der Wind klagt in den Zweigen
  • Nr 9. Weit und breit schaut niemand mich an

Chór Mieszany Wydziału Kompozycji, Interpretacji Edukacji i Jazzu
Paulina Kuzynin – fortepian
Iwona Bańska – dyrygent

Morten Lauridsen - ze zbioru Six Fire Songs

• "O've, Lass, Il Bell Viso"
  • " Luci serence  e chiare"

Karol Szymanowski - ze zbioru Sześć pieśni kurpiowskich

• "Bzicem Kunia"

Chór Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego
Maria Piotrowska-Bogalecka  - dyrygent

Andrzej Borzym

• "Embarras"
  • "Piosenka jest dobra na wszystko"

Chór Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego
Aleksandra Paszek-Trefon - dyrygent

Bartłomiej Barwinek - słowo

Jednocześnie informujemy, że dla uczestników Koncertu Jubileuszowego z okazji 70-lecia Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, który odbędzie się 5 października 2018 r. w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dostępne będę miejsca parkingowe:

- przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, przy ul. Francuskiej 20-24;
- przy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, przy ul. Zacisze 3.

[Przesłano przez: Kamila Miłoń/Justyna Skolik/Oliwia Khalil-Oliwa]

SUM © 2016-2018