7-8 września w Toszku odbędzie się Memoriał im. dr. Ludwiga Guttmanna, którego partnerem jest Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Memoriał stanowi próbę zastosowania w praktyce niektórych aspektów myśli Ludwiga Guttmanna, który jako pierwszy szeroko łączył sport z rehabilitacją osób niepełnosprawnych. Kompleks boisk ORLIK będzie areną pokazów, zmagań zręcznościowych i rywalizacji sportowej, w której nie będzie przegranych. Ta część Memoriału im. Ludwiga Guttmanna odbędzie się w piątek, 7 września od godz. 9:00.

W ramach tegorocznej (międzynarodowej) konferencji zaprezentuje się m.in. Claudia Zimmermann z Uniwersytetu w Gratz (Austria) oraz szereg prelegentów krajowych, w tym także pracownicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Nie zabraknie także panelu dyskusyjnego oraz interesującej prezentacji sprzętu rehabilitacyjnego (m.in. egzoszkielet), którą przedstawi jeden z partnerów konferencji.

Więcej: http://toszek.pl/3930/przed-nami-memorial-im-dr-ludwiga-guttmanna.html

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]