Dr n.med. Tomasz Męcik-Kronenberg odznaczony medalem Za Zasługi dla Policji

24 lipca 2018 roku na zamku w Pszczynie,  w ramach  Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, w szczególny sposób uhonorowano kilkunastoletnie zaangażowanie w poszukiwaniach osób zaginionych  dr. n.med.  Tomasza Męcika - Kronenberga,  któremu Komendant Wojewódzki Śląskiej Policji  nadinspektor generał Krzysztof Justyński wręczył medal Zasłużony dla Policji.

To odznaczenie jest wyrazem  wdzięczności za jego bezinteresowną i profesjonalną pomoc w najtrudniejszych działaniach  poszukiwawczych realizowanych zarówno na terenie województwa śląskiego, jak i całego kraju.

Dr n. med Tomasz Męcik – Kronenberg jest lekarzem i pracownikiem naukowo-dydaktycznym SUM zatrudnionym w Katedrze i Zakładzie Patomorfologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Dowódcą Sekcji Wspomagającej Działania Poszukiwawcze z Psem Straży Pożarnej. Aktualnie jest przewodnikiem 2 psów poszukiwawczych (5-letnia golden retriever  - Zosia oraz 4-letni labrador – Basia) z bardzo rzadką specjalizacją terenową – są to psy służące do poszukiwania zwłok ludzkich w różnym stadiach ich rozkładu na powierzchni oraz pod ziemią.

Gratulujemy wyróżnienia!

/zdjęcia: Policja Zawiercie/