Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Dr n.med. Tomasz Męcik-Kronenberg odznaczony medalem Za Zasługi dla Policji

24 lipca 2018 roku na zamku w Pszczynie,  w ramach  Wojewódzkich Obchodów Święta Policji, w szczególny sposób uhonorowano kilkunastoletnie zaangażowanie w poszukiwaniach osób zaginionych  dr. n.med.  Tomasza Męcika - Kronenberga,  któremu Komendant Wojewódzki Śląskiej Policji  nadinspektor generał Krzysztof Justyński wręczył medal Zasłużony dla Policji.

 

To odznaczenie jest wyrazem  wdzięczności za jego bezinteresowną i profesjonalną pomoc w najtrudniejszych działaniach  poszukiwawczych realizowanych zarówno na terenie województwa śląskiego, jak i całego kraju.

 Dr n. med Tomasz Męcik – Kronenberg jest lekarzem i pracownikiem naukowo-dydaktycznym SUM zatrudnionym w Katedrze i Zakładzie Patomorfologii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Dowódcą Sekcji Wspomagającej Działania Poszukiwawcze z Psem Straży Pożarnej. Aktualnie jest przewodnikiem 2 psów poszukiwawczych (5-letnia golden retriever  - Zosia oraz 4-letni labrador – Basia) z bardzo rzadką specjalizacją terenową – są to psy służące do poszukiwania zwłok ludzkich w różnym stadiach ich rozkładu na powierzchni oraz pod ziemią.

Gratulujemy wyróżnienia!

/zdjęcia: Policja Zawiercie/

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.