Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniu 8 czerwca 2018 r. na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego odbyła się kolejna edycja „Wieczoru Marzeń”- imprezy skierowanej dla dzieci przewlekle chorych i niepełnosprawnych, mieszkających w naszym regionie.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach po raz kolejny aktywnie włączył się w te działania.
Na ten wyjątkowy dzień Katedra i Zakład Biochemii Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu oraz studenci – członkowie Studenckiego Towarzystwa Naukowego, Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Śląsk przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Dzieci mogły przyjrzeć się doświadczeniom chemicznym, uczestniczyć w projekcie Szpital Pluszowego Misia, bawiąc się w leczenie pluszaków, jak również poćwiczyć swoje umiejętności plastyczne.

„Wieczór marzeń w zoo” -„Dreamnight at the zoo” - to międzynarodowa akcja zapoczątkowana w 1996 roku przez ZOO w Rotterdamie. Jej celem było zorganizowanie charytatywnej, plenerowej imprezy dla niepełnosprawnych dzieci oraz członków ich rodzin. Zgodnie z kilkunastoletnią już tradycją, dzieci wraz z opiekunami zapraszane są do ogrodów zoologicznych zawsze tego samego dnia w roku. Jak dotąd, „Wieczór marzeń” zorganizowało już kilkaset ogrodów zoologicznych w kilkudziesięciu krajach świata i z roku na rok w akcję angażuje się ich coraz większa ich liczba. Chorzowskie ZOO przystąpiło do niej w 2008 roku.

Po zakończonym wydarzeniu Prorektor ds. Rozwoju i Promocji Uczelni prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta podziękowała za czynny udział i zaangażowanie Panu dr n. farm. Sławomirowi Smolikowi pracownikowi Katedry i Zakładu Biochemii Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu oraz studentom, na których zawsze możemy liczyć.
Jednocześnie Pani Prorektor wyraziła nadzieję na kontynuację współpracy podczas kolejnych wydarzeń oraz uroczystości organizowanych w przyszłości.


[Przesłano przez: Aleksandra Wilk]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.